Світ
У Франції відбувся другий тур парламентських виборів. Соціалістична партія нового президента Франсуа Олланда (із союзниками) отримала 314 із 577 місць. Щоправда, вибори програла Сеголен Руаяль, колишня дружина президента Олланда і кандидат у президенти Франції на минулих виборах. Вибори також програла і Марі ле Пен – лідер ультраправого Національного фронту, який все ж здобув чотири мандати до Національних зборів Франції. До сказаного варто додати, що до парламенту пройшли всі 25 міністрів нового французького уряду.
У Греції теж відбулися позачергові вибори. Правоцентристи і ліві, які всі останні роки передавали один одному владу, тепер змушені створити коаліцію, щоб забезпечити виконання країною своїх зобов’язань перед ЄС. З цими зобов’язаннями пов’язується саме існування і стабільність зони євро. Коаліція ліворадикальних сил СІРІЗА прийшла на фініш другою, тому її обіцянки вийти з єврозони поки залишаються лише обіцянками.
Єгипетська екстремістська організація “Брати-мусульмани” оголосила, що саме її кандидат Мухамед Мурсі став новим президентом країни після другого туру виборів. У свою чергу військові, які фактично контролюють ситуацію в країні, розпустили парламент (де більшість теж була за “Братами-мусульманами”) і заявили, що самі будуть писати закони.
Відому російську телеведучу Ксенію Собчак, у квартирі якої було проведено обшук напередодні опозиційного мітингу в Москві 12 червня, чекає кримінальна справа. Через знайдені в неї на квартирі гроші їй може загрожувати звинувачення в ухиленні від податків і заниженні доходів у 10 разів. Сама дочка екс-мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака, який і розпочав блискучу кар’єру Володимира Путіна, наголошує на своїй законослухняності, а її адвокат подав зустрічний позов до поліції.
Спілкуючись із російськими фанатами перед вильотом на Батьківщину, капітан невдахи ЄВРО-2012, збірної Росії, Андрій Аршавін заявив наступне: “Те, що ми не виправдали ваші очікування, це не наші проблеми. Це – ваші проблеми”.

Україна
Побутові споживачі електроенергії, які споживають більше 800 кіловат на місяць, будуть тепер сплачувати за перевищення 95,76 копійок за кіловат. Те ж саме стосується і споживачів, у яких встановлені електричні плити. Це положення не розповсюджується на сім’ї, які використовують на опалення в сезон до 1800 кіловат в місяць, а також багатодітні сім’ї, сім’ї з прийомними дітьми і дитячі будинки сімейного типу.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров звинуватив опозицію в організації кампанії бойкоту чемпіонату Європи з футболу в Україні. “Стали з’являтися статті, що в Україні злочинність, расизм, проституція, бруд на кожному кроці і ціни високі. Це була цілеспрямована диверсія проти нашої країни”. Прем’єр також заявив що тональність публікацій західних ЗМІ стосовно України рішуче змінилася.
Перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін назвав “фарсом” хворобу екс-прем’єра України Юлії Тимошенко. Він заявив, що для проведення подальших слідчих дій прокуратура змушена буде призначити судмедекспертизу на предмет наявності згаданої хвороби. Ренат Кузьмін назвав Юлію Тимошенко злочинцем, а Юрія Луценка – злодієм і заявив, що згідно з українським законодавством ніхто з них не зможе взяти участь у наступних виборах до парламенту.
У селі Чартория Кіцманського району Чернівецької області стався інцидент зі стріляниною. В результаті два депутати від “Фронту змін” (райради і міськради) були поранені, а їхній приятель, з яким вони в кафе разом переглядали футбольний матч, загинув.

Область
На заходи з порятунку Молочного лиману потрібно до 27 мільйонів гривень. Про це йшлося під час “круглого столу” в селищній раді Кирилівки. На сьогодні роботи із щорічного прокопування тимчасового каналу “лиман-море” проводить за власний кошт місцеве господарство “Сини моря”. Вартість робіт щороку складає 400 тисяч гривень.
У Мелітопольській колонії для неповнолітніх дівчат розпочався фестиваль творчості засуджених “Калина червона”.