Сніданок у кафе, вечеря на замовлення. Три доби мешканці одного з під’їздів будинку №44 на вулиці Автозаводській жили, немов герої улюблених телесеріалів. Але на таке «красиве» життя їх надихнула далеко не західна мода. До того ж, під самий кінець місяця, коли більшість мешканців лише очікують на зарплатню. Виявляється, мешканцям 8 квартир дев’ятиповерхівки довелося відчути себе кіногероями через великий борг сусіда з 8 поверху перед підприємством “Запоріжгаз”.

– Прийшли додому — газу немає. Ні поїсти, ба, навіть чаю нагріти. Довелось іти до кафе, – жаліється мешканка будинку №44 на вулиці Автозаводській. – На якій підставі нам відключили газ? Адже зазвичай вимикають у неплатників. А ми останню копійку віддамо, аби тільки не було боргу.

Тим, хто має звичку готувати на тиждень уперед, “пощастило” більше.

Харчувались тим, що наготували раніше. Добре, що мікрохвильовка є — можна щось розігріти. Але і нам вже доводиться ходити до кафетерію. Звичайно, це дуже незручно, тому що під кінець місяцю це питання дуже залежить від фінансів, – каже мешканець будинку №44 на вулиці Автозаводській Олександр Андрєєв. – Я живу прямо під цією квартирою. Власника ніколи в очі не бачив. Усі намагання з ним зв’язатись були невдалими. А від квартирантів завжди було багато шуму, одного разу вони навіть затопили 2 поверхи.

У платіжках, що накопичуються в поштовій скрині сусіда, є борги за усі комунальні послуги. Сама квартира була придбана 2007 року. Як розповідають сусіди, її загадкового власника не бачили взагалі. Весь цей час у квартирі часто змінюються орендатори. Люди кажуть, із квартирантами спілкувались вже неодноразово. Усі, як один, запевняли — рахунки за комунальні послуги сплачують власнику регулярно. Тож звідки такий великий борг у їхнього сусіда — мешканці не розуміють. Наразі ж оселя порожня. А черга на відключення дісталася газу. Щоправда, окрему квартиру відключити не вдалося — постраждали ще 8 осель.

Голова ОСББ вважає, представники служби намагались оманою потрапити до приміщення, а подібні відключення у цей час проходили в усьому районі. До того ж, договір про надання послуг складався з кожним власником окремо.

– Відключення сталось через борг власника квартири. На сьогоднішній день він складає 2234 гривні. Ми підрахували: аби назбирати таку суму, потрібно було не платити близько 6 років. І це тоді, коли щомісячний платіж складає десь півсотні гривень, – зазначає голова ОСББ “Автозаводська 44” Олександр Федорченко. – Трагічність ситуації у тому, що в “Запоріжгаз” у день відключення повідомили про нібито профілактичні роботи у цьому під’їзді. Однак таких робіт ніхто з нас не замовляв, а мене як голову ОСББ про них не повідомили. Я вважаю це незаконним, адже договір про надання послуг підприємство складало з кожним мешканцем окремо.

За відповідями на усі запитання мешканців ми одразу звернулися до підприємства “Запоріжгаз”. На жаль, отримати коментар представників підприємства нам не вдалося. Натомість незабаром після нашого звернення постачання газу в під’їзді відновили.