Людям, що перебувають на межі життя та смерті, в Запоріжжі створено гідні умови. Нещодавно на базі міської лікарні № 10 відкрили відділення хоспісно-паліативної допомоги.

Нагадаємо, єдиний в нашому місті хоспіс Архангела Михаїла працював 17 років як благодійна установа. Зараз він став структурним підрозділом міськлікарні, поруч з якою знаходиться. Отже, обсяги та якість лікування та догляду для пацієнтів хоспісу віднині не залежатимуть від наявності спонсорських коштів. Медична та психоемоційна допомога, догляд пацієнтів, комунальні платежі та зарплата персоналу буде оплачуватися з міського бюджету, а не за рахунок благодійників та родичів.

– 3 вересня в нашій лікарні відкрито відділення хоспісно-паліативної допомоги, де перебувають пацієнти, які відносяться до групи вкрай важких, – розповів головний лікар міської лікарні № 10 Сергій Підлужний. – Сьогодні у відділенні, розрахованому на 25 осіб, перебуває 22 пацієнти віком від 30 до 88 років. Багато пацієнтів з онкопатологіями. Їм необхідне певне лікування, дорогі наркотичні і знеболюючі препарати, підібрати які може лише фахівець. Сьогодні місто і громада Запоріжжя взяли на себе зобов’язання допомагати невиліковно хворим людям.

Заступник міського голови Анатолій Пустоваров відвідав нове відділення з робочим візитом і зазначив, цей цей хоспіс не буде єдиним у місті.

  • Питання паліативної допомоги давно назріло, і в нас півроку йшли консультації, – зазначив Анатолій Пустоваров. – Цей заклад вже не мав ресурсів функціонувати на благодійних засадах – комунальні рахунки зростають, витрати на медикаменти теж. Тому було прийнято рішення включити його в структуру лікарні. Тепер допомогу, яку надають тут, у разі потреби може безкоштовно отримати будь-який житель міста.

За його словами, з міського бюджету на утримання відділення буде щорічно виділятися близько 5 млн грн. Так само, як оплата послуг, нарахування заробітної плати по 35 ставкам, а також придбання медикаментів, памперсів тощо. Відділення в хорошому стані і ремонт тут поки не потрібен. Єдине – на наступний рік треба буде запланувати ремонт даху, щоб усе це зберегти.

  • Наголошую, місту потрібен хоспіс. На жаль, у нас велика кількість людей з різними захворюваннями, яким потрібна саме така допомога. У наших планах – відкрити такі ж відділення в інших районах міста, зокрема в Комунарському або Шевченківському.

Як зазначила директор департаменту охорони здоров’я Вікторія Ушакова, для того, щоб влаштуватися в хоспіс, пацієнт або його родичі повинні звернутися до свого сімейного лікаря. З огляду на діагноз і стан хворого рішення буде приймати спеціальна комісія. Середній термін перебування у відділенні – від 60 до 90 днів.

До речі, почався навчальний рік, і в хоспіс прийшли на практику студенти Запорізького медуніверситету. Деякі з них допомагають невиліковно хворим на волонтерських засадах. Наразі, за словами головного лікаря лікарні № 10, скоро штатні психологи почнуть надавати безкоштовну допомогу не лише пацієнтам відділення, а і їхнім родичам, адже невиліковна хвороба когось – це справжня біда для всієї родини.