Урочистості до Дня Незалежності в Запоріжжі розпочалися біля погруддя Тараса Шевченка. Сюди прийшли представники обласної та міської влади, підприємств, школярі та студенти.

У концерті взяли участь вихованці Шевченківського центру творчості дітей та юнацтва Шевченківського району та дитячої школи-мистецтв №4. Діти співали, танцювали та читали вірші, присвячені Україні.

На урочистому заході були присутні  секретар Запорізької міської ради Руслан Підорич, керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омелянович, заступник голови – керівник апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко, народні депутати України, депутати обласної та міської рад, представники політичних партій та громадських організацій.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув за свободу і незалежність України, українських військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції.  До пам’ятника Тарасу Шевченку поклали квіти.

Секретар Запорізької міської ради Руслан Підорич відзначив:

– День Конституції – одне з найважливіших свят держави. Конституція, права, які вона гарантує, стосуються кожного громадянина. Зараз ми чекаємо на зміни в основному законі, адже його прийнято 20 років тому. А на сьогоднішньому святі ми пишаємося своєю країною.

До Дня Конституції заплановано велику кількість заходів. Так, 28 червня о 15 годині в Центральному парку культури і відпочинку «Дубовий гай» пройде сімейне свято на центральному майданчику, присвячене Дню Конституції України.ього року українська спільнота відзначає 20 річницю Конституції та 25 річницю Незалежності України. Це важливі дати для всієї країни, особливо, коли мова йде про  внесення змін до Основного Закону України, процес децентралізації влади та проведення реформ. Для їх успішного завершення нам потрібна національна консолідація заради побудови сильної європейської України, – повідомила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Нагадаємо, Конституція гарантує, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. «Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками»,  – записано в Конституції.

Також гарантуються рівність прав жінки і чоловіка, право на свободу та особиста недоторканність.

Олена ЧУМАК, фото автора