Колектив Запорізького військового госпіталю заявив про намагання звільнити керівника цього медичного закладу Віктора Писанко. Воєнні медики занепокоєні цим і вимагають «не чіпати» свого керманича.

«Працівники Запорізького військового госпіталю, яких підтримують і військові, занепокоєні отриманою інформацією щодо можливого звільнення від займаної посади керівника Віктора Писанко без пояснення причин.

Ми вважаємо що керівником Запорізького військового госпіталя має залишитися Віктор Писанко, який кардинально змінив на краще життя нашого госпіталя, а саме:

– згуртував колектив, зміцнив та підняв морально-психологічний стан колективу, де зараз панує високий патріотичний настрій;

– налагодив співпрацю з Запорізьким Державним медичним університетом та іншими медичними закладами м.Запоріжжя та Запорізькою області;

– організовує систематичне навчання окремих медичних служб госпіталю (в тому числі організував систему телемедицини), медичного персоналу військових частин, Національної гвардії та працівників ДСНС.

– разом з Головою Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації розгорнув додатково 200 ліжок, з метою якісної та сучасної медичної допомоги пораненим, організував окреме відділення з лікування бойової травми (акубаротравми та струсу головного мозку) із подальшим їх відновленням та поверненням в стрій. З 24 лютого 2022 року по сьогоднішній день під керівництвом підполковника медичної служби Віктора Писанки у Запорізькому госпіталі надано медичну допомогу у регіоні близько 2000 поранених захисників України. Майже половину поранених та травмованих, під час військових дій, військовослужбовців повернуто в стрій;

– налагодив взаємодію з волонтерськими та благодійними організаціями. Внаслідок чого госпіталь отримав благодійної допомоги високопрофільним медичним обладнанням, лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Все благодійне майно обліковане, військовим частинам передано лікарські засоби та вироби медичного призначення (з тактичної медицини – аптечки, турнікети, бандажі, оклюзійні наліпки та інш.) Віктор Писанко особисто організував передачу 20-и реанімобілів у фронтові медичні підрозділи.

– cпільно з волонтерами та громадськими організаціями відновлюється  приміщення медичного корпусу та здійснюється капітальний ремонт будівлі інфекційного відділення, яке було на фазі руйнування з початку 2000-их років, забезпечено додатковими 4-ма реанімобілями, автобусом для медичної евакуації, встановлені технічні засоби охорони госпіталю, нова фільтрувальна станція води, бойлери, пральні машини, холодильники та морозильні камери, телевізори, нові ліжка, тощо.

Віктором Писанко особисто координуються евакуації поранених і травмованих військовослужбовців та цивільного населення до необхідних медичних закладів. Віктор Вікторович знаходиться в постійній взаємодії з начальниками медичних служб всіх підрозділів. За час повномасштабної війни на етапи евакуації відправлено майже 1000 поранених.

Якщо під час активної фази бойових дій в Запорізькому регіоні позбавити госпіталь авторитетного та професійного керівника – Віктора Писанко, що беззаперечно знизить рівень організації медичного забезпечення, як наслідок, зросте кількість втрат, в тому числі, безповоротних серед поранених захисників України та цивільного населення, для яких нове командування не зможе вчасно та належним чином організувати евакуацію через брак налагодження взаємодії з цивільними лікарнями, місцевою владою, військовими частинами, громадськістю та волонтерами.

Триває 69-ий день повномасштабної війни російської федерації проти України. Ворог знаходиться на порозі.

Запорізький військовий госпіталь є прифронтовим, тому ми приймаємо поранених та хворих безпосередньо з лінії фронту.

Ми просимо не чіпати керівника нашого госпіталя в цей складний для нашої країни час і дати можливість нормально працювати та надавати допомогу пораненим Героям захисникам України», йдеться у заяві лікарів.