Обурення – іншого слова й не знайдеш, щоб висловитися з приводу м’якого вироку трьом колишнім працівникам запорізького карного розшуку. Щоб скоріше розкрити страшний злочин, ці люди пішли на катування невинного чоловіка. За це вони отримали по три роки умовного терміну. Звісно, їх звільнили з-під варти у залі суду.
У вересні 2003 року у Пологах відбулося жахливе: знайшли чергову задушену дівчинку, яку перед смертю згвалтували. Дівчинці було всього 13 років. Містом ходили чутки, що це – справа рук маніяка. Адже це був не перший жахливий злочин, скоєний у маленькому містечку останніми місяцями. Але міліціонери, щоб довести абсурдність цих нібито чуток, намагалися скоріше розкрити злочин та знайти злочинця. Розшуковці затримали місцевого мешканця Віталія Каїру, якого, буцімто, бачили біля місця злочину.
“Явно виходячи за межі наданих їм прав і повноважень, використовуючи незаконні методи ведення дізнання, що виразилися у застосуванні до потерпілого психологічного та фізичного насильства, примусили громадянина до самообмови у зґвалтуванні та вбивстві 13-річної дівчинки, яке насправді було скоєно “пологівським маніяком” Ткачом. У результаті, 23 квітня 2004 року вироком апеляційного суду Запорізької області громадянина Каїру було визнано винним у здійсненні умисного вбивства, пов’язаного із згвалтуванням малолітньої дитини та засуджено до покарання у вигляді 15 років позбавлення волі”, – так відсторонено сказано у обвинуваченні міліціонерам-катам. Які насправді знущання пережив 24-річний чоловік, знає тільки він.
Засуджений Віталій провів під вартою у СІЗО та в колонії майже 5 років. Його звільнили лише у 2008 році.
Державне обвинувачення підтримували працівники органів прокуратури Дніпропетровської області, які просили від суду покарання у вигляді 6 років позбавлення волі для всіх трьох підсудних. Проте суд призначив їм по 5 років позбавлення волі з позбавленням звання, але на підставі статті 75 Кримінального кодексу звільнив їх від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки.
Наразі прокуратурою Дніпропетровської області готується апеляційна скарга на цей дивний вирок Марганецького міського суду. Можливо, справедливий вирок застережить потенційних катів у погонах від знущань над беззахисними людьми.
Нагадаємо, що лише наприкінці березня 2012 року з колонії вийшла остання жертва (Максим Дмитренко – “ЗС” писала про це 5 квітня) правоохоронного та суддівського свавілля.