Еко-проект «Запорізькі козачата» було подано для участі на конкурс соціальних ініціатив «Ми – це місто – 2017», який щороку проходить за підтримки комбінату «Запоріжсталі».

Дитячий садочок № 6 став одним з переможців цього конкурсу, отримавши грант в 70 000 грн. на влаштування спортивного майданчика. На урочистості з нагоди його відкриття в ясла-садок «Капітошка» запросили заступника міського голови Анатолія Пустоварова та молодіжного мера Запоріжжя Сергія Ільченко.

Як розповіла в.о. завідуючої Наталія Литвиненко, сьогодні в садку виховується 130 дошкільнят. Для них вихователі задумали створити великий комплекс «Запорізькі козачата», де були б всі умови для фізичного виховання. Цей спортивний майданчик на території закладу – лише невелика частина проекту.

Заступник міського голови Анатолій Пустоваров привітав дітей, батьків та вихователів з перемогою в конкурсі і відкриттям майданчика.

– Дуже приємно, що в наших дошкільних установах відбувається поліпшення матеріально-технічної бази, – зазначив він. – Дітям стає цікавіше, комфортніше, веселіше проводити час в дитсадках.

Хочу відзначити, що працівники сфери освіти нашого міста дуже активні, вони беруть участь у великій кількості грантових проектів, навіть закордонних. Завдяки цьому вже мільйони гривень позабюджетних коштів було залучено додатково для поліпшення умов в запорізьких школах і дитсадках. Я теж був членом експертної ради конкурсу соціальних ініціатив «Ми – це місто» комбінату «Запоріжсталь», і бачив наскільки деякі проектні заявки були вдалими, в них вкладено велику працю і величезне бажання людей зробити наше місто кращим. Упевнений, завдяки спільним зусиллям, у нас вийде виховати здорових, щасливих і успішних дітей.

Як зазначив молодіжний мер Сергій Ільченко, встановлений в дитсадку «Капітошка» спортивний майданчик відповідає усім сучасним вимогам безпеки, виконаний з екологічно чистих матеріалів і має гарантійний термін експлуатації 50 років.

Отже, ще внуки нинішніх «капітошок» мають шанс покататися на гойдалках цієї спортивної споруди.

Сьогодні в Запоріжжі функціонує 117 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності та 22 навчально-виховних комплекси, в яких отримують дошкільну освіту 25,8 тисяч дітей.

В 2017 ці додатково відкрито 13 нових груп, до яких влаштовано 235 дітей та планується відкрити до кінця року ще 21 групу, розраховану на 374 місця.

Черга по влаштуванню дітей до дошкільних закладів міста, яка на січень 2016 року складала 1569 дітей, завдяки відкриттю нових ДНЗ та груп зменшилась до 565 осіб. До кінця 2017 року планується зменшити чергу до 370.

Для покращення матеріально-технічного стану та облаштування територій дошкільних навчальних закладів міста Запорізькою міською радою в цьому році було виділено 24081,138 грн.

На придбання обладнання, меблів, посуду, м’якого інвентарю, іграшок – виділено 30824,841 грн.

Крім того, кожен дошкільний заклад міста у грудні 2016 року отримав подарунки: комп’ютери, подушки, іграшки та спортивний інвентар на загальну суму 5 551,878 тис. грн.

Всі дошкільні та загальноосвітні заклади отримали дезінфікуючи засоби на загальну суму 651,790 грн.