Далеко не все магазины Запорожья выпоняют вступившее в силу решение горсовета об ограничении в розничной торговле алкогольными, слабоалкогольными напитками и пивом (кроме безалкогольного) на территории города. Несмотря на запрет торговать такой продукцией с 22:00 до 12:00, торговля спиртным бойко ведется задолго до полудня. 

IMG 1

Сегодня наши корреспонденты во время «Х» решили проверить, как супермаркеты и киоски выполняют данное решение.

В магазине «VARUS» (в ТЦ «Аврора») кассир Виктория Еременко без проблем продала поллитровую банку пива марки WARSTEINER с предоставлением чека на покупку.

В магазине «Эконом+» на улице Фортечной кассир Алина Сира продала бутылку пива «Карлсберг».

В АТБ по пр. Соборный, 96 и в ряде киосков продавать спиртное до полудня наотрез отказались. В «АТБ» даже вывесили соответствующее объявление с разъяснением. Также отгорожены цепями прилавки с алкоголем в «Ашане» и магазинах «Апельмон» – и тоже с разъяснениями.

 

Довідка (оприлюднено у газеті “Запорозька Січ” № 176-179 від 14.09.17):

Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Запоріжжя

Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», «Про благоустрій населених пунктів», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання та продажу пива та слабоалкогольних напоїв» та «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833, постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», з метою впорядкування у м. Запоріжжя роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом (крім безалкогольного), усунення порушень громадського порядку та зменшення кількості злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, враховуючи численні скарги мешканців, Запорізька міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Заборонити продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі, окрім закладів ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани тощо), з 22.00 год. до 12.00 год.
  2. Виконавчому комітету міської ради розробити план заходів з реалізації цього рішення із залученням правоохоронних органів.
  3. Суб’єктам господарювання м. Запоріжжя рекомендувати інформувати покупців про прийняття Запорізькою міською радою цього рішення.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Еделєва В.Г. та постійну комісію міської ради з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі, послуг та захисту прав споживачів (Афанасьєв О.В.).

Міський голова                                                                    В.В.Буряк