Світ
Слідом за сирійським пасажирським літаком, який летів за маршрутом Москва-Дамаск, Туреччина змусила до посадки вірменський транспортний літак, який теж легально летів над її територією до сирійського міста Алеппо. Причина – перевірка вантажу. Напередодні Туреччина і Сирія повністю закрили свій повітряний простір відповідно для сирійських та турецьких літаків.
У Росії відбувся єдиний день голосування, названий московською пресою “єдиним днем скандалу”. Як і очікувалося, правляча “Єдина Росія” отримала більшість на виборах усіх законодавчих зборів (облрад) регіонів. Крім того, перемогли усі п’ять губернаторів від ЄР, які у неділю обиралися.
Всесвітній банк визнав Туркменію країною з доходом на душу населення вище від середнього.
У монгольській столиці Улан-Баторі демонтували збудований 58 років тому пам’ятник Леніну і виставили на аукціон. Початкова ціна – 287 доларів.
43-річний австрійський парашутист Фелікс Баумгартнер здійснив стрибок з висоти 38 кілометрів. Певний час швидкість його падіння перевищувала швидкість звуку – понад 1100 кілометрів на годину. Благополучний політ мужнього спортсмена продовжувався близько десяти хвилин.
Голова відділу Московського патріархату із взаємодії Церкви та суспільства протоієрей Всеволод Чаплін заявив, що деякі “дрібні люди” своїми діями “збираються сьогодні довести патріарха Кирила або до серйозного фізичного зриву, або психологічного”. Тим часом президент Білорусі Олександр Лукашенко нагородив Кирила білоруським орденом Дружби народів.
На Москві-річці наркополіція штурмом взяла прогулянковий теплохід РІО-1. Знайдено з десяток різних заборонених наркотичних речовин, затримано 7 наркоторгівців та 70 учасників VIP-вечірки, представників т.зв. “золотої молоді” Москви.

Україна
У вихідні низка партій провела свої з’їзди. Зокрема партія “УДАР Віталія Кличка” зняла 26 своїх кандидатів на користь представників Об’єднаної опозиції. Остання свій з’їзд провела у закритому режимі в понеділок. Відбулися зустрічні кроки, хоча кілька відомих політиків уже висловили невдоволення зняттям своїх кандидатур на користь тепер вже “УДАРу”.
Російська журналістка Анхар Кочнєва, яка днями потрапила у полон до сирійських повстанців, виявилася громадянкою України. Вона працювала на портал “Утро.ру” і займалася супроводом російських журналістів, які приїздили в короткі відрядження до Сирії.
У Києві 14 жовтня пройшли акції в пам’ять про річницю створення УПА. Учасники мітингу від Компартії повісили фотосилуети Бандери та Шухевича, а учасники маршу Києвом ВО “Свободи” спалили прапори Партії регіонів та КПУ. Міліція оголосила, що порушень громадського порядку під час акцій не зафіксовано.
Партія УДАР заявила про створення зловмисниками фальшивого Інтернет-порталу партії. Зовні він виглядає, як справжній, тільки адреса його зовсім інша, ніж прес-служби “УДАРу”. Зокрема, в день проведення з’їзду Об’єднаної опозиції фальшивий портал розповсюдив заяву начебто від імені Віталія Кличка та Олега Тягнибока, покликану посварити “Батьківщину”, “УДАР” та “Свободу”.
Провідні соціологи України під час Круглого столу Академії Наук та фонду “Демократичні ініціативи” одностайно висловилися, що партія Наталії Королевської не набирає необхідних для подолання 5-відсоткового бар’єру голосів. (УП, 15.10.2012)
Митрополит Київський і всієї України Володимир видав розпорядження, в якому нагадав про неприпустимість політичної агітації в храмах УПЦ Московського патріархату. Він підкреслив, що порушення його розпорядження нестиме за собою церковно-канонічну відповідальність.

Область
У Запорізькій області завершилася посівна кампанія. Посіяно 625,4 тисячі гектарів озимих зернових. Зважаючи на сприятливі погодні умови, є сподівання очікувати високий урожай майбутнього року.