Щодо майбутньої відбудови України думки досить різні. Як показало опитування громадської думки Соціологічної групи “Рейтинг”, 44% респондентів кажуть, що потрібно робити це якомога швидше, а 52% вважають, що потрібно дочекатися закінчення війни.

За регіональним розподілом більше “ЗА” негайний початок виступають східняки.

Коли б це ні сталося, але відновлення обов’язково буде. І тут вже цікаве питання, за якими саме фундаментальними принципами ми його проводитимемо.

Думки щодо стратегії відновлення теж розділилися майже навпіл. 48% опитаних вважають, що воно повинно початися якомога швидше, 49% – за те, щоб відновлення тривало довше, натомість з впровадженням зеленої енергетики та модернізацією.

Хоч серед виходців зі східних областей і більше тих, хто хоче швидкого відновлення, але й серед них близько 40% котрі не проти зачекати задля модернізації інфраструктури.

Також спостерігається вікова відмінність. Більшість молоді виступає за впровадження зеленої енергетики та модернізацію.

Впевнені, що відновлене Запоріжжя буде екологічним, зеленим та найкращим місцем на Землі. Працюймо над цим.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів .

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера).

На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%

Терміни проведення: 20-21 листопада 2022 р.

Публікація підготовлена в рамках проєкту «Планування зеленого післявоєнного відновлення Запоріжжя з урахуванням кліматичних цілей», за підтримки ГО «Екодія» завдяки співпраці із Друзями Землі Німеччини (BUND) та Федерального міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в рамках проекту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).