Погода взимку буде м’якшою, аніж торік

Зараз у Запоріжжі панує справжня золота осінь. Вона у нас, як завжди, сонячна, яскрава та дуже гарна… Але коли вночі вже стоять мінусові температури, всіх турбує, якою ж буде зима.

Як розповів народний синоптик України Леонід Горбань, погода взимку буде різною. Українцям слід очікувати в грудні крижані дощі, снігопади та сильні морози в лютому. Традиційно після Нового року прогнозують потепління. А от справжня зима з морозом і снігом розпочнеться на Старий Новий рік і триватиме до Водохреща, 19 січня. Після цього потеплішає. А лютий традиційно пройде з сильними морозами.

«Снігу також буде багато, ближче до кінця зими можливі снігові бурани», – говорить синоптик. Водночас Горбань зазначив, що детальні розрахунки робити рано, вони можливі не раніше, ніж через 3 місяці.

Якщо взяти прогнози професійних синоптиків, то, приміром, Тетяна Негадайлова переконана, що цього року зима в Україні буде більш «традиційною» для нашого регіону.

«Сезонний прогноз ще не готовий, але попередньо можна очікувати зиму – хоч і не з 30-градусним морозом, але буде менше відлиг і більш тривалий зимовий період», – зазначила синоптик.

Нагадаємо, раніше завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокового прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного інституту ГСЧС і НАН України Вазіра Мартазінова повідомляла, що погода в Україні на Новий рік буде морозна, але очікувати стійкого снігового покриву не варто.

За її словами, зима стане м’якшою, ніж була минулого року.

«Зима буде нестійкою. З середини листопада температура буде поступово опускатися все нижче і до кінця місяця дійде до хороших негативних значень: -10 в північних районах країни», – зазначила Мартазінова.

До зимових холодів ще залишається багато часу, тож пропонуємо насолодитися красою осені на світлинах запорізького фотографа і нашого колеги Володимира Шеремета.  SHER5432 2 SHER5284

Читайте також: Коли потеплішає в будинках запоріжців