Сьогодні у Запоріжжі відбудеться перша після літніх канікул сесія міської ради

Через продовження карантину засідання, як і попередні, пройде з обмеженою кількістю учасників. Традиційно запоріжці зможуть слідкувати за перебігом сесії на телеканалі Z.

На порядку денному більше 70 питаннь, ще низку проєктів депутати мають розглянути додатково.

На своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці” мер Запоріжжя Володимир Буряк розповів про найважливіші проекти, які мають затвердити на засіданні.

Так, депутати мають виділити 50 млн грн на зарплати вчителям та 25 млн грн на оплату праці медиків, а також 2,9 млн грн на підготовку до навчального року в умовах карантину. Також серед головних питань – проєкт рішення щодо компенсації відсоткових ставок за кредитами на житло. Завдяки цьому запоріжці, які потребують поліпшення житлових умов, зможуть отримати позики та сплачувати в два рази менше коштів по відсотках. На ці цілі бюджеті плануєтьс передбачити півмільйона гривень.
Також депутати мають затверити виділення коштів на розробку проєктно-кошторисної документації для реставрації аварійного будинку на пр. Соборному, 234. Як писав сайт “Запорозька Січ”, тріщіни в будівлі з’явились через свищ на мережах «Водоканалу». Протікання оперативно усунули, проте сталося намокання ґрунту, через що виникла загроза руйнування третього під’їзду. За дорученням мера Володимира Буряка комунальники оперативно виконали відновлювальні роботи. Завдяки швидко вжитим заходам вдалося суттєво зменшити просідання будівлі. тепер, аби розпочати реставрацію, необхідно розробити проєкт та порахувати вартість робіт. Виділення кошів мають затвердити депутати.
Ще на розгляд обранців виносяться проєкти щодо збільшення фінансування програми співфінансування ремонтів багатоквартирних будинків на 2,7 млн грн та виділення фінансової допомоги КП «Запоріжелектротранс» у розмірі 35 млн. грн.

– Як завжди, ці кошти підуть здебільшого на виплату зарплати працівникам. За місяці карантину підприємство несе досить великі втрати через зниження кількості пасажирів, яких перевозить. Разом з тим, сьогодні як ніколи важливо забезпечити стабільну роботу підприємства, – наголосив Володимир Буряк.

Крім цього, а сесії планують внести зміни до рішення щодо обмеження безоплатного проїзду для пільговиків. Тепер у святкові та вихідні дні всі, хто має право на пільги на проїзд, зможуть користуватися ним весь день, без обмежень у часі. У будні дні для пенсіонерів продовжать діяти часові обмеження – безкоштовний проїзд для пільгових категорій залишиться з 10:00 до 16:00. Це необхідно для того, щоб уникнути скупчення людей у години пік.

Читайте також: У Запоріжжі підприємці зможуть отримати компенсацію відсотків за кредитам