Запорізькі депутати затвердять низку важливих для міста рішень

Через карантині обмеження  засідання, як і попередні, пройде з обмеженою кількістю учасників. Традиційно запоріжці зможуть слідкувати за перебігом сесії на телеканалі Z.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк на своїй сторінці у “Фейсбуці” розповів про найважливіші питання, які сьогодні розглядатимуться.

Зокрема, депутати мають виділити  50 млн грн на зарплати медикам і педагогам.

– Державну субвенцію, як завжди, місто отримало не в повному обсязі. Але ми не можемо допустити того, щоб працівники соцсфери залишилися без зарплат, тому прийняли непросте рішення скоротити низку статей витрат бюджету міста, проте віднайти необхідні кошти на зарплати людям, які, до того ж, на роботі щодня ризикують своїм здоров’ям та життям. Ще одна неприємна новина – суттєве зрізання коштів з Надзвичайної кредитної програми, за якою держава фінансувала декілька великих проєктів у Запоріжжі. Зокрема, реконструкцію згорілої 53-ї школи, а також Малої гуманітарної академії та Палацу дитячої та юнацької творчості. Загалом ми позбавлені 21 млн. грн. Але проєкти розпочаті, тож надалі маємо відшукувати кошти на їх продовження з місцевого бюджету, – розповів Володимир Буряк.

Крім того, управління екології підготувало звернення від міської ради до міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також облдержадміністрації з вимогою щодо регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря згідно з нормами законодавства. Адже саме на рівні держави надаються дозволи на викиди підприємствам І групи, а ОДА – підприємствам ІІ групи. Нагадаємо, мер Запоріжжя провів зустріч з представниками промислових підприємств міста, на якій поставив промисловцям жорсткі умови щодо зменшення викидів. Наступного тижня відбудеться чергова нарада, на якій керівники підприємств мають надати ефективні пропозиції щодо зменшення викидів на наступні 5 років.

– Як міському голові мені принципово важливе покращення екологічної ситуації в місті, тому ми стукатимемо в усі двері та такі доб’ємося того, щоб підприємства виконували закон, щоб фільтри працювали так, як треба. І щоб як результат люди відчули покращення стану повітря, – підкреслив Волоимир Буряк.

Також за дорученям міського голови виноситься питання про розробку проєктно-кошторисної документації для подальшого встановлення так званих «розумних світлофорів», які мають автоматизовану систему керування дорожнім рухом. Їх встановлять на вул. Каховській, Вінтера та Гребельній, де постійно виникають затори. Крім того, розглядатиметься питання виділення коштів на початок процедури закупівлі ще 12 європейських трамваїв.

Володимр Буряк закликав депутатів не використовувати засідання сесії як майданчик для політичного піару напередодні місцевих виборів, а показувати запоріжцям свою принципову позицію роботою та голосуванням за ті чи інші питання.

Читайте також: В оновленому запорізькому сквері встановлюють відому скульптуру – фото