Уряд наполегливо рекомендує літнім людям залишатися вдома

У період карантину запоріжці старше 60 років мають залишатися вдома та утримуватись від спілкування з іншими людьми окрім тих, з ким спільно проживають. Це необхідно тому, що ця категорія містян знаходиться у підвищеній зоні ризику – за статистикою ВООЗ 95 % жертв коронавірусу були старше 60 років.

Однак літні запоріжці можуть відвідувати магазини та аптеки на відстані не більше 2 км від місця самоізоляції. Про це йдеться в роз’ясненнях Кабміну стосовно обмежень на період карантину. Там зазначено, що ті запоріжці старше 60 років, які  знаходяться на самоізоляції та не є хворими на коронавірус, можуть відвідувати розташовані поблизу свого будинку аптеки та магазини, якщо про них немає кому подбати. Пенсіонери повинні дотримуватись масочного режиму та мати про собі посвідчення особистості.

Також відзначаться, що літні люди, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури, можуть їздити на роботу, дотримуючись загальних вимог – масочний режим, соціальна дистанція в 1,5 метра, наявність паспорту чи пенсійного посвідчення, довідки з роботи.

” Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це необхідно якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС”, – відзначають в Кабінеті міністрів.

Нагадаємо, відсьогодні в Запоріжжі проїхатися в громадському транспорті можна лише за наявності спеціальної перепустки. ЇЇ мають видати своїм співробітникам керівники підприємств, що входять до переліку об’єктів критичної інфраструктури.

Читайте також: Скільки доведеться заплатити запоріжцям за проїзд в транспорті без перепустки