Не секрет, що якість бензину на багатьох заправках залишає бажати кращого

Те, що на АЗС вам залили погане паливо, можна запідозрити за низкою характерних ознак. Експерти перерахували 5 основних:

Чорний дим з вихлопної труби

Це один з найбільш характерних ознак того, що бак заправили низькоякісним пальним. Вихлопні гази змінюють колір на чорний через сажу і неповне згоряння палива.

«Стук» у двигуні

При різкому натисканні на педаль газу навіть абсолютно справний двигун починає «стукати». Це нормальне явище: через займання суміші бензину з повітрям виникає невеликий «вибух». Якщо з мотором все в порядку, а в бак залито хороше паливо, сторонні звуки зникають вже через кілька секунд. Однак якщо бензин неякісний, подібні мікровибухи виникають протягом всієї роботи двигуна. А це загрожує зношуванням поршнів.

Швидкий вихід з ладу свічок запалювання

Якщо неякісний бензин заливається регулярно, свічки швидко виходять з ладу. Спочатку на електродах, а потім і на контактах через вміст в паливі шкідливих для техніки присадок утворюється червоний нагар. В результаті свічки іржавіють. Якщо вчасно не помітити це – наслідки можуть бути серйозними.

Зниження потужності

Як правило, така проблема виявляється практично одразу після виїзду з заправки. Через неякісне пальне мотор автомобіля починає стукати і погано реагувати на натискання педалі газу. А якщо заглушити двигун – авто може і не завестися.

Рух ривками

Це також привід задуматися про якість залитого палива. Можливо, воно розбавлене водою або шкідливими для двигуна хімічними речовинами. Імовірність такого варіанту підвищується, якщо бензин до того ж починає витрачатися швидше, ніж зазвичай.

Читайте також: 30 найдорожчих в обслуговуванні іномарок