Весняний город у будинку – це все в одному: популярний на сьогодні еко-стиль, економія,  справжні вітаміни і розвага для всієї родини

Виростити вдома свіжу зелень можна взагалі без особливих пристосувань, висаджуючи насіння в фасувальні лотки з-під овочів і зелені, йогуртові стаканчики або інші непотрібні ємності. Однак для краси і стилю можна придбати спеціальні горщики або широкі але не глибокі ящики. Зручно, якщо вони будуть забезпечені спеціальними кришками для створення парникового ефекту, хоча його можна домогтися, просто накривши горщик поліетиленовою плівкою або упакувавши його в прозорий пакет.

Знайшовши все необхідне, треба обрати місце для городу. Фахівці рекомендують підвіконня – там більш волого і тепло, ніж у кімнатах. Однак перш ніж довіряти експертній думці, слід визначитися зі списком рослин, адже одні дійсно люблять світло і тепло, а іншим потрібні тінь і прохолода. Такі можна висадити на засклену лоджію.

Кожен вид зелені треба саджати у свій горщик – не тільки через відмінності у догляді і кліматі, але і тому що більшість рослин не виносить тісного сусідства з іншими.

На дно горщиків засипаємо дренаж, а потім викладаємо ґрунт. Його товщина залежить від того, що садимо. Обране насіння можна на кілька годин замочити в невеликій кількості води – зазвичай їх загортають у марлю і викладають в блюдце з водою. Оптимальний момент для посадки – коли з насіння почнуть прокльовуватися паростки.

Перед висадкою землю рихлять, зволожують, закладають насіння на потрібну глибину, після чого ґрунт трохи утрамбовують і знову поливають. Закривають кришкою або поліетиленом до появи паростків.

Огіркиc029d561-5abe-4485-b4c4-9fe03809b0f0

Виростити вдома огірки – затія дуже приваблива і цілком під силу не тільки дачникові, але навіть недосвідченому в цій справі міському жителю. Ви тільки уявіть: прокидаєтеся в середині травня, підходите до вікна, зриваєте парочку молоденьких огірочків з зеленого куща, і через 5 хвилин на столі – корисний овочевий салат! Огірки ростуть дуже швидко: буквально через 7-9 тижнів після посадки ви зможете різати салат зі своїх овочів.

Слід пам’ятати, що не всі сорти огірків підійдуть для кімнатного вирощування. Обирати треба самозапильні гібриди. Найкраще, якщо вони будуть ранньостиглі. Ще краще – якщо вони ще й кущові і тіньовитривалі.

Необхідні умови

Огірки дуже світлолюбні, тому якщо світла не вистачає, треба буде організувати додаткове освітлення люмінесцентними лампами. Ці овочі є теплолюбними (їм потрібна температура вище + 20°C) та вологолюбними, тому ґрунт має бути завжди зволоженим (в міру, і не перелитим).

Томати8bc6c0

Червоний томат – овоч явно не весняний. Тому свіжі помідори зі свого городу в квітні і травні – це надзвичайне задоволення (та й гордість, що не кажи!).

Багато хто не наважується вирощувати томати в квартирі, боячись, що у них це просто не вийде. А знаєте, посипані червоними плодами кущі на підвіконні – це тільки на перший погляд «жах як складно». Виростити помідори в домашніх умовах може будь-яка людина. Вирощують же майже всі у своїх квартирах квіти, а цей процес анітрохи не складніший.

Для домашнього городу підійдуть самозапильні гібриди, і не зв’язуйтеся з високорослими сортами, краще обрати низькорослі (або навіть карликові). Також варто пожертвувати любов’ю до великих помідорів, краще посадити дрібноплідні сорти – вони швидше і легше достигнуть.

Необхідні умови

Догляд за «домашніми» помідорами мало відрізняється від догляду за ними на дачі або присадибній ділянці.

Томати – рослини світлолюбні, не люблять застою повітря та бояться сирих приміщень. А ось протягів не бояться, тому сміливо провітрюйте кімнату, де «живуть» помідори.

Оптимальна денна температура для вирощування до цвітіння і плодоношення від +22 до + 25°C.

Полив, як і у відкритому ґрунті, потрібен рідкий, але рясний.

МоркваVyrashchivanie-morkovi-v-kassete

Ви ніколи не чули, що моркву вирощують на підвіконні? У простому квітковому вазоні або контейнері можна отримати дуже навіть пристойний урожай. Більшість сортів дозволить почати збір свіжої моркви вже через 3 місяці після посадки. Морква чудова тим, що коренеплід, навіть тільки-но зародившись, вже придатний для вживання. Тому вирощувати його – справа безпрограшна. При виборі насіння можна зупинитися на ранньостиглих сортах.

Необхідні умови

Почати треба з підготовки легкого і добре дренажного ґрунту. Це надзвичайно важливо: чим легше буде проникати кисень в ґрунт, тим соковитіше і здоровіше будуть коренеплоди.

Глибина ємності (контейнера, горщика, вазона) повинна бути досить велика, щоб коренеплоди могли нормально розвиватися.

Температура навколишнього середовища повинна бути в межах від +13 до + 24°C.

Морква не любить прямих сонячних променів. Полив потрібен регулярний (частіше, ніж у відкритому ґрунті). При цьому обов’язкова наявність дренажних отворів. Не захоплюйтеся азотними добривами, ризикуєте отримати багато бадилля, а не морквини.

Вирощувати моркву можна в обрізаних пластикових пляшках. І дешево, і зручно, і мобільно.

Зелена цибуля2

Ну і який же город без зелені? «Хіт-парад», безумовно, очолює зелена цибуля. Напевно, хоч раз в житті її вирощував на підвіконні кожен, нехай навіть тільки в дитинстві – з цікавості. Це ідеальна рослина для домашнього городу: швидке зростання, невибагливе, корисне.

Для цього потрібні:

  • Звичайна цибулина з магазину. В ідеалі краще підібрати вже пророщену цибулю з невеликими стрілами. Втім, підійде будь-яка цибуля середнього розміру, головне, щоб головка була щільна і здорова
  • Стакан або банка з невеликою шийкою
  • Відстояна вода

Треба опустити цибулю в ємність з водою рівно на стільки, щоб вода покривала лише її кореневу чашку. Це потрібно для того, щоб цибуля пустила коріння, а пустить вона їх уже через добу. Після однієї доби, коли у цибулі відростуть корінці, ви можете трохи злити воду зі склянки так, щоб вода покривала лише їх і не торкалася чашки. Цей простий прийом дозволить цибулі довше не гнити і не видавати неприємний запах. Тепер залишиться тільки почекати 2 тижні і протягом цього часу періодично міняти воду. Щойно пір’я проросте приблизно до 15 см, можна зрізати врожай.

Петрушка, кріп на підвіконніimages_cms-image-000077896

Насіння петрушки або кропу краще сіяти в широкий, невисокий горщик. До землі вони невибагливі, а ось дренажний шар висотою не менше 1 см обов’язковий. Перед посівом замочіть насіння у воді на 4 години. Посіявши, присипте їх землею і накрийте плівкою для парникового ефекту. Коли паростки проклюнуться, зніміть плівку. Регулярно поливайте, бажано обприскувачем.

Читайте також: Як запоріжці захищають дерева на дачах від тлі та комах