Серед завзятих рибалок давно вкоренилася думка, що жінка на риболовлі приносить лише неприємності
Але якщо трохи пофантазувати, то від риболовлі із жінкою буде тільки користь.Якщо у вас немає дружини, запросіть сусідку або знайому, на самий крайній випадок можна взяти чужу дружину. Але свою – краще. І зовсім не з міркувань вмираючої в наш час моралі: участь у риболовлі – дуже відповідальна справа.
Якщо дружина не згодна, вселіть їй у свідомість прописну рибальську істину: час, проведений на риболовлі, Бог в роки життя не зараховує.
По-перше, цілком реально її зацікавити перспективою побачити красу нашої природи і насолодитися спокоєм і тишею, ну і, звичайно, пояснити і показати їй всі хитрощі й навички риболовлі.
По-друге, проводимо вихідні, як вона і хотіла, в сімейному колі, але – на риболовлі. По-третє, нерви спокійні, тому що ніхто не «пиляє» за те, що весь тиждень дружина одна вдома.
Але ваш найголовніший бонус попереду. Дружина в якості підмайстра риболова допомагає вам з самого початку – збирає необхідні речі. Не переймайтеся, нестачі провізії ви не відчуєте, також будуть укладені парасолька, доміно і багато літрів води. Вона упаковує речі, продукти, човен, намет, а потім – місить тісто, перебирає мотиля, варить кашу, копає черв’яків…
А хто це все понесе? Навряд чи хто-небудь сумнівається, що жінки вдвічі витриваліші чоловіків. Отже, жінка понесе спорядження, а риболов-наставник – те, що дружині довіряти не можна – вудки.
Біля водойми, на обраному наставником місці, дружина встановлює намет. Посилаєте дружину за дровами без сокири: з метою збереження природи вона збирає тільки сушняк і складає його на місці майбутнього багаття, а місце його вже визначив наставник. До того ж, наставник весь підготовчий період зберігає найголовніше – вірність дружині і вудки, і …сірники, без яких вогню не розведеш і юшки не звариш.
Ви вже на березі. Підготовлено вудки. Дружина насадила на гачок черв’яка. Ця операція вимагає спритних жіночих рук. До речі, моторні жіночі руки стануть в пригоді ще не раз – розплутати волосінь на вудці, рибу зняти, в садок покласти, позбавити спінінг «бороди».
Дружина закидає вудку і дає рибалці в руки вудлище. А у наставника знову відповідальне завдання: контролювати, щоб дружина все робила правильно, і щойно поплавок затіпався, смикнути вудилище вгору.
І ось – на гачку тремтить рибка. Дружина в захваті! Наставник не поспішає знімати рибку з гачка – з такою дрібницею впорається і дружина. А тут вже і обід не за горами. Дружина чистить рибу, підвішує казанок. І рибалка робить те, без чого не можна зварити юшку – запалює сірник, від якого займеться багаття.
Добре відпочивши, почали збиратися додому. Наставник допомагає дружині надіти на спину легший рюкзак, ну а сам – несе вудки.
Те ж і вдома. Дружина упорядковує рибальський одяг, миє чоботи. І наставник не залишається без діла – ставить в кут вудки. А потім рибалка приймає на ніч ванну. Засинаючи, згадує рибалок-жінконенависників і сам з собою дискутує про те, що марно вони не беруть жінок на риболовлю, адже дружина риболовлі не шкодить – вона її облагороджує.
До речі, жінки, які всерйоз захоплені риболовлею, зазвичай дуже наполегливо домагаються бажаного результату, проявляючи азарт, велике терпіння і витримку. Наприклад, щоб зловити велику рибу, жінки готові чекати кілька годин поспіль і при цьому не впадають у відчай, якщо задумане не увінчалося успіхом.
Читайте також: Куди поїхати рибалити в Запоріжжі