Нещодавно Уряд прийняв рішення видавати батькам немовлят грошову компенсацію замість бебі-боксів
Як писав сайт “Запорозька Січ”, тепер батьки отримуватимуть 5 тис. грн на банківську картку. Ці гроші можна буде витратити виключно на потреби дитини та породіллі у спеціально визначених магазинах
«Просте» розв’язання складної проблеми
В Україні з 2018 року батьки новонароджених отримували від держави, так звані, бебі-бокси з речами та засобами гігієни для малюків. До складу «пакунку малюка» входять пелюшки, сорочки, шапочки, пінетки, підгузки, ковдра, матрац, термометр, соска, пляшечка, олійка та присипка. За рік існування програми їх отримали близько 100 тис. породіль. У Запорізькій області минулого року пакунки отримали понад 10 тис. родин, а з початку впровадження ініціативи бебі-бокси видали вже 16 тис. запорізьких сімей.
У червні 2019, враховуючи побажання мам і тат, вміст бебі-боксу переглянули та оновили.
А цього року пакунки зовсім перестали видавати – влада не змогла вчасно провести тендер із закупівлі речей. Тож уряд вирішив «згорнути» програму й замінити пакунки грошима – 5 тис. грн.
Аби отримати ці виплати, батькам чи опікунам дитини потрібно звернутися до ПриватБанку, оформити картку, зібрати багато різних документів та звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту. Витратити гроші з картки можна протягом 12 місяців лише у визначених магазинах. Ким визначених – поки невідомо.
Скоріш за все, у великих містах такі спеціальні магазини будуть, а ось що робити батькам з маленьких міст чи селищ – невідомо. Тим паче, для родин, в яких тільки-но з’явився малюк, вибратися з дому хоча б на кілька годин – насправді велика справа. Особливо, якщо поруч немає когось, хто може доглянути дитину. Тепер замість того, аби отримати готовий зібраний пакунок прямо у пологовому будинку, батькам доведеться виділяти додатковий час на оформлення картки, збір довідок, а потім й купівлю необхідного.
Не дивно, якщо підвищаться ціни на різні товари для дитини, адже коли держава закуповує централізовано велику кількість товарів, то ціна менше, ніж коли ці речі купуються в роздріб самими батьками, ще й у визначених закладах торгівлі чи в онлайн-магазинах.
Ідея видачі «бебі-боксів» полягала в тому, щоб зекономити час та ресурси батьків. Зараз ми бачимо зворотне. Та думки батьків справді різняться. Хтось вважає, що вміст «пакунків малюка» не задовольняв потреби малюків чи якість речей, а хтось каже, що цей весь одяг та інші предмети побуту можна купити самостійно.