В ОТГ виділяють додаткове фінансування на медицину та вводять додаткові карантинні заходи

Протягом останніх днів у всіх об’єднаних територіальних громадах Запорізької області відбулись засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та засідання рад. Основне питання — розробка невідкладних заходів задля запобігання поширення  COVID-19.

Визначені відповідальні за виконання вимог, визначених Кабінетом міністрів, Запорізької облдержадміністрації. Окрім заборони роботи закладів та установ, чия діяльність під час карантину не є вкрай необхідною, обмеження руху транспорту та інших заходів, громади проводять інвентаризацію апаратів штучної вентиляції легенів (високого, середнього класів та портативних) та розглянути можливість передачі їх у тимчасову позичку (на період карантину) в заклади, які залучаються до лікування хворих на COVID- 19; опрацьовують питання щодо здійснення додаткових фінансових стимулів медичних працівників закладів охорони здоров’я, які залучаються до лікування хворих на COVID- 19; розглядають питання щодо придбання експрес-тестів для швидкої діагностики грипу та короновірусу COVID- 19 в закладах охорони здоров’я первинного рівня.

В громадах розміщені об’яви, попередження. Частина співробітників – на дистанійному режимі роботи. Закуплені захисні маски, протибактеріальні розчини в адміністративні приміщення.

Деяким ОТГ вдалось виділити додаткові кошти із місцевих бюджетів.  В міру своїх фінансових можливостей. Так Бердянська міська ОТГ виділила з місцевого бюджету комунальному неприбутковому підприємству БМР “Бердянське територіальне медичне об’єднання” кошти в сумі 1, 2 млн грн. для придбання медичного обладнання. Михайлівська сільська громада Вільнянського району виділила з місцевого бюджету 7200 грн. на потреби потреби для медичних працівників в засобах індивідуального захисту, засобів лабораторної діагностики. Новоолексіївська громада Приморського району – 5000 грн.

Вводять і додаткові карантинні заходи. У Гуляйпільській ОТГ сімейні лікарі працюватимуть на 3 години довше: з понеділка по п’ятницю амбулаторія загальної практики сімейної медицини приймає пацієнтів з 8.00 до 22.00, у суботу й неділю – з 8.00 до 17.00. Приморська ОТГ доручила управлінню соціального захисту населення забезпечити контроль за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, які залишились без піклування, організувати їм доставку продуктів харчування, ліків тощо. Консультації в ЦНАП та інших установах надають тільки в телефонному режимі. У Смирновській і Великобілозерській ОТГ Центри надання адміністративних послуг здійснюють прийом документів тільки в онлайн-режимі та через засоби поштового зв’язку. Біленьківська ОТГ порекомендувала керівникам релігійних конфесій проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед вірян з метою профілактики та запобігання загрози епідемії коронавірусної інфекції.

Зважаючи на проблему придбання захисних масок, виконавчий комітет Оріхівської ОТГ передбачив забезпечення працівників масками індивідуального пошиву (8-шарових).

Нагадаємо, з міського бюджету Запоріжжя виділять 100 млн грн. на закупівлю експрес-тестів, додаткового медичного обладнання та засобів захисту для протидії коронавіруснній інфекції.

Читайте також: Запоріжжя звикає жити в умовах карантину – звернення мера