Літо – не привід забувати про небезпеку зараженням коронавірусом

Як писав сайт “Запорозька Січ”, на вчорашньому засіданні уряду було прийняте рішення про подовження дії карантину до кінця липня. Більше того, у Запорізькій області, попри стабільну епідемічну ситуацію, більш прискіпливо слідкуватимуть за тим, як жителі регіону дотримуються обмежень, які досі продовжують діяти. Одне з них – заборона знаходитись у громадських будинках, спорудах, транспорті без засобів індивідуального захисту (масок або респіраторів).

У центрі громадського здоров’я України наголошують, що правила використання засобів індивідуального захисту влітку такі ж самі, як і в будь-яку іншу пору року. Захисну маску треба замінити, якщо на неї потрапили біологічні рідини або вона стала вологою. Улітку маски стають вологими більше, тож, відповідно й замінювати їх треба частіше. Крім того, тепле і вологе середовище на поверхні ЗІЗ, утворенню якого сприяє літня спека – ідеальні умови для росту мікроорганізмів, які потрапляють туди ззовні. Тому влітку вкрай необхідно пам’ятати, що:

  • не можна торкатися зовнішньої сторони маски під час її носіння; 
  • знімати маску треба за резинки;
  • забороняється повторно використовувати одноразові маски;
  • після того, як ви зняли маску, необхідно помити руки з милом, або обробити їх антисептиком.

Що стосується рукавичок, то медики рекомендують носити їх, коли є ризик контакту з біологічними рідинами. Наприклад, при догляді за хворими на коронавірус. У всіх інших випадках із засобу захисту вони можуть перетворитись на додаткове джерело інфекції, особливо, якщо торкатись брудними після транспорту чи магазину рукавичками обличчя чи слизової. Більше того, тривале використання медичних рукавичок може подразнювати шкіру на руках.

Запоріжцям нагадують, що попри всі послаблення карантину та втому від заборон, слід і досі дотримуватися соціальної дистанції (не менше 1 метра від інших людей у публічних місцях), слідкувати за гігієною рук, а у випадку появи симптомів респіраторного захворювання –  самоізолюватись.

Читайте також: У Запоріжжі зросла кількість випадків захворювання на коронавірус