Школярів очікують нові правила та обмеження

1 вересня запорізькі школярі повернуться за парти. Проте цього року освітній процес проходитиме з певними нюансами. Так, вхід до школи та перебування в ній дозволені лише в масці. При цьому під час уроку носити її не обов’язково, а учні початкових класів, можуть їх не використовувати. Також дітям та педагогам необхідно буде ретельно мити руки після кожного уроку, а на вході до будівлі школи повинні бути антисептики. Батьки можуть допомогти дітям перизвичаїтися до цих нових правил. Національна служба здоров’я України на своїй сторінці у “Фейсбуці” дає кілька порад, як це зробити.

Так, батькам радять пояснити школяреві, що вхід до навчального закладу можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски і респіратори можна не надягати, натомість обов’язково носити їх поза межами класу. Так само слід не забувати регулярно мити руки та користуватися антисептиками. Також варто нагадати дітям про гігієну кашлю і чхання та переконати, що перерви найкраще проводити на вулиці. В цей час класи будуть провітрюватись.

Варто уважно вислухати всі страхи дітей, пов’язані з поверненням до навчального режиму або з поширенням захворюваності. Батьки мають пояснити, що так почуватися – нормально. Врешті- решт діти зможуть побачити своїх друзів, вчителів. Крім того, новий навчальний рік – це нові знання і шанс дізнатися багато всього цікавого.

Також необхідно розказати дитині, що повторне закриття шкіл та повернення до дистанційного навчання можливе, якщо буде хворіти дуже багато людей. Необхідно запевнити малечу, що дитина може розраховувати на батьківську підтримку, якщо зіштовхнеться з труднощами в навчанні. Обов’язково варто цікавитись самопочуттям дитини, та у випадку
симптомів хвороби краще її вдома. Обговорюйте разом проблеми та шукайте рішення. Взаємна довіра та інформованість – те, що допомагає пережити непрості часи.