Понад 25 тис. мешканців Запоріжжя користуються пільгами на оплату житлово–комунальних послуг
З них майже 8 тис. у готівковій формі, ще 17 тис. – безготівковій
Якщо в опалювальному сезоні бажаєте отримувати субсидію на оплату житлово–комунальних послуг, необхідно надати заяву до управління соціального захисту населення для призначення субсидії.
Заяву та декларацію можна подати в електронному вигляді через офіційний вебсайт Міністерства соціальної політики з накладенням кваліфікованого електронного підпису. Також заяву та декларацію можна заповнити вдома та надіслати поштою або подати через скриньку для документів, які є в усіх управліннях. Бланки заяв та декларацій, зразки їхнього заповнення розміщені на вебсайтах управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах.
Якщо під час отримання пільг або субсидії у пільговиків відбулись якісь зміни, зокрема складу сім’ї, документів, переліку житлово–комунальних послуг, треба повідомити про це управління соціального захисту населення.
У зв’язку з тимчасовим обмеженням прийому громадян інформацію про роботу управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради за всіма напрямками роботи можна отримати, не виходячи з дому, через Skype-зв’язок, за номером телефону «гарячої лінії» управління та номером багатоканального телефонного зв’язку (093)-170-77-70, через сторінки, створені в мережі Facebook тощо.
Перелік документів, необхідних для отримання субсидії
- Заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі.
- Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
- Довідки про доходи. У разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
- У разі зазначення неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їхнього розміру.
- Копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово–комунальних послуг (у разі наявності).
- Договір найму (оренди) житла (у разі наявності).
Чому можуть відмовити у субсидії
Опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. м для квартири і 200 кв. м для індивідуального будинку.
Будь–хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда та причепа).
У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді:
- за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи;
- вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати;
- ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Будь–хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь–які послуги (крім медичних, освітніх та житлово–комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово–комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. грн.
Отримано інформацію про наявність простроченої на понад 3 місяці заборгованості з оплати житлово–комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.
Громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання.
У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці.
Читайте також: