Понад 25 тисмешканців Запоріжжя користуються пільгами на оплату житловокомунальних послуг

З них майже тису готівковій форміще 17 тис– безготівковій

Якщо в опалювальному сезоні бажаєте отримувати субсидію на оплату житловокомунальних послугнеобхідно надати заяву до управління соціального захисту населення для призначення субсидії.

Заяву та декларацію можна подати в електронному вигляді через офіційний вебсайт Міністерства соціальної політики з накладенням кваліфікованого електронного підписуТакож заяву та декларацію можна заповнити вдома та надіслати поштою або подати через скриньку для документівякі є в усіх управлінняхБланки заяв та деклараційзразки їхнього заповнення розміщені на вебсайтах управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах.

Якщо під час отримання пільг або субсидії у пільговиків відбулись якісь змінизокрема складу сім’їдокументівпереліку житловокомунальних послугтреба повідомити про це управління соціального захисту населення.

У зв’язку з тимчасовим обмеженням прийому громадян інформацію про роботу управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради за всіма напрямками роботи можна отриматине виходячи з домучерез Skype-зв’язокза номером телефону «гарячої лінії» управління та номером багатоканального телефонного зв’язку (093)-170-77-70, через сторінкистворені в мережі Facebook тощо.

Перелік документівнеобхідних для отримання субсидії

  1. Заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі.
  2. Декларація про доходи і витрати осібякі звернулися за призначенням житлової субсидії.
  3. Довідки про доходиУ разі зазначення в декларації доходівінформація про які відсутня у ДПСПенсійному фонді Українифондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
  4. У разі зазначення неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їхнього розміру.
  5. Копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житловокомунальних послуг (у разі наявності).
  6. Договір найму (орендижитла (у разі наявності).

Чому можуть відмовити у субсидії

Опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 квм для квартири і 200 квм для індивідуального будинку.

Будьхто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засібщо підлягає державній реєстраціїі з дати випуску якого минуло менше років (крім мопеда та причепа).

У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особищо досягли 18-річного віку станом на початок періодуза який враховуються доходи для призначення житлової субсидіїі в цьому періоді:

  • за інформацією ДПСПенсійного фонду Україниу них взагалі відсутні доходи;
  • вони отримували середньомісячний сукупний дохід меншийніж розмір мінімальної заробітної плати;
  • ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розміріне меншому ніж мінімальнийсумарно протягом місяців у періодіза який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Будьхто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидіїздійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянкуквартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріалиінші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразовобудьякі послуги (крім медичнихосвітніх та житловокомунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житловокомунального обслуговуванняна сумуяка на дату купівліоплатинабуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тисгрн.

Отримано інформацію про наявність простроченої на понад місяці заборгованості з оплати житловокомунальних послугвитрат на управління багатоквартирним будинкомзагальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Громадянин не повернув надміру перераховану (виплаченусуму житлової субсидії за попередні періоди її одержання.

У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особиякіза даними Єдиного реєстру боржниківмають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад місяці.

Читайте також: