Ми зібрали кращі способи енергозбереження для вашого дому
Вода
Сотні літрів води за місяць йдуть в нікуди. Аби уникнути цього, можна встановити ричагові крани замість системи з двох вентилів та рукоятки. Ричагові крани дозволяють моментально відключати подачу води, тож ви не втратите жодної краплі.
Також експерти радять змінити чи модернізувати зливний бачок. Існують спеціальні бачки з енергозберігаючою системою, яка контролює подачу води. Або можна просто встановити в бачок наповнену водою пластикову пляшку – це допоможе зменшити обсяг води в бачку.
Також зверніть увагу на вашу пральну машину. Адже техніка з класом енергоспоживання А + і вище допоможе заощадити за місяць десятки літрів води. Також пральну машину варто заповнювати повністю, але не перевантажувати, бо це збільшує споживання електроенергії.
Електроенергія
Встановіть енергозберігаючі лампочки. Вони допоможуть скоротити споживання електрики на третину. Компактна люмінесцентна лампа потужністю 23-27 Вт дає стільки ж світла, як і звичайна лампочка на 100 Вт.
Щоб скоротити споживання електроенергії холодильником, варто поставити його в прохолодне і темне місце. Він має знаходитись у 10 сантиметрах від стіни і якомога далі від батареї та сонця.
Правильно користуйтеся порохотягом. Найбільше електроенергії ця техніка споживає в момент ввімкнення – тож не варто часто вимикати і вмикати його під час прибирання. Частіше чистіть сам мішок від пилу, адже якщо він заповнений, то витрачатиме до 20% більше електроенергії.
Тепло
Якщо пофарбувати батарею у темний колір і встановити за нею тепловідбивний екран, зроблений з алюмінієвої фольги, температуру в кімнаті можна підвищити на 2 градуси.
Утепліть чи замініть вікна. Експерти кажуть, 40% тепла “тікає” з приміщення через вікна. Для того, щоб зберегти тепло в квартирі, варто встановити двокамерні склопакети або ж утеплити вже встановлені вікна. Також варто подбати про вхідні двері, вони повинні бути якісними та щільними, щоб тепло не виходило.
Читайте також: 10 способів зігрітися у холодному приміщенні