Хвойне деревце – головна прикраса новорічних та Різдвяних свят
На сьогодні існує великий вибір вічнозелених красунь – як штучних, так і справжніх, із неповторним хвойним ароматом. Проте, що робити, щоб свято пройшло без неприємних несподіванок у вигляді пожовклої і опалої хвої – дізнавалася «Запорозька Січ»
Як правильно вибрати живу ялинку на ялинковому базарі
Щоб жива ялинка прослужила вам довго, для цього не потрібно купувати її заздалегідь. Краще придбати деревце, наприклад, за 2 тижні до Нового року. Приділіть увагу зовнішньому вигляду і стану дерева. Необхідно, щоб весь стовбур був покритий голочками. Крім того, при стисканні голок вони повинні бути пластичними і не ламатися.
Обов’язково зверніть увагу на кору, вона не повинна бути поламаною, кришитися або відставати від стовбура. І голки ялинки не повинні бути коричневого, жовтого кольору. В іншому випадку таке дерево швидко висохне, і голки осиплються.
Як встановлювати живу ялинку
В першу чергу дерево повинно звикнути до тепла. Тому тільки принесену сосну з морозу слід залишити в коридорі або на закритому балконі на день (там, де холодніше, ніж удома і разом з тим тепліше, ніж на вулиці) із зафіксованими, зав’язаними гілками, давши їй час звикнути до тепла. При цьому слід зріз стовбура обмотати чистою мокрою тканиною.
Перед установкою не завадить зрубати нижні гілки, злегка підпиляти зріз і оголити стовбур знизу на 15-20 см. Знімають кору і підпилюють зріз, щоб зняти смолу, заліпити пори, і дати дереву можливість краще вбирати воду. Але якщо у вас немає якогось інструменту або не вистачає сил, краще залишити як є, ніж ризикувати отриманням дрібної травми. Свіжа ялинка буде прекрасно стояти і так, а кілька днів у такому випадку навряд чи щось суттєво змінять.
У що поставити ялинку, щоб вона не падала?
Встановлювати куплену живу, зрубану ялинку слід на металеву підставку чи хрестовину. Найкращим варіантом буде відро, наповнене мокрим піском.
Якщо ви використовуєте хрестовину, єдине, чим можна допомогти ялинці, – це обернути нижню частину стовбура вологою ганчіркою, і потім щодня змочувати її водою. В такому випадку дерево буде отримувати необхідну вологу, а процес засихання сповільниться.
А коли ви встановлюєте ялинку у відро з піском, стежте, щоб пісок завжди був вологим, щодня підливаючи у нього воду. Є також простий та корисний рецепт, щоб ялинка довше стояла і не обсипалася: у воду можна додати, наприклад, дрібку солі, ложку цукру і одну таблетку аспірину (на відро води). Просто цукор додавати не варто: він сприяє загниванню води. І не забувайте час від часу обприскувати гілочки водою з пульверизатора. Якщо, звичайно, контакт з дрібним водяним пилом ніяк не позначиться на електричних гірляндах.
Як встановити штучну ялинку
Якщо не хочеться щороку купувати зелену красуню з різних причин, у такій ситуації виручить штучна ялинка. Тим паче її зовнішній вигляд максимально наближений до «живого» аналогу.
Важливо! Штучна ялинка з неякісного матеріалу може бути шкідлива для здоров‘я! Уникайте покупок підозрілих і занадто дешевих виробів.
Підставка для такої ялинки також має форму хрестовини, але може бути зроблена з металу, дерева або пластику, адже штучна ялинка легше за справжню. Як правило вона продається у комплекті з ялинкою. У сім‘ї, де є маленькі діти або домашні тварини, краще підійде металева хрестоподібна конструкція. У встановленні ялинки немає нічого складного і незрозумілого, але все ж робити це потрібно уважно.
Крок перший. Необхідно зібрати ствол виробу. Як правило, він складається з декількох частин. Збірка стовбура здійснюється від низу до верху, починаючи з підставки.
Крок другий. Закріплення гілок. Цей крок є актуальним в тому випадку, якщо гілочки йдуть в комплекті окремо від стовбура. Вони кріпляться на спеціальні зачіпки, засувки, гачки. Внизу ялинки кріпляться найбільші гілки, а вгорі, відповідно, найменші. Це допоможе їй мати найбільш природний вигляд.
Крок третій. Оформлення гілок. Як правило, штучні вироби зберігаються в упаковці, і через таке зберігання гілки мнуться і втрачають свій привабливий вигляд. Тому вдома потрібно розправити і розпушити гілки штучного деревця. А якщо це зробити правильно, то можна отримати практично «живе» деревце.
Розпушити штучну ялинку вдома можна декількома способами:
- Паровою праскою. Після того, як зібрали ялинку, підключіть і нагрійте праску. Акуратно наведіть її на деревце і випустіть пару на пару секунд. Приберіть праску в сторону і почніть розправляти голочки.
- Парою. Поставте каструлю з водою на вогонь, після того, як водичка закипить, зменшить газ до мінімуму (це допоможе уникнути перегріву і псуванню голочок). Тепер піднесіть виріб до пари і акуратно спробуйте випрямити штучну ялинку.
- Феном. Необхідно включити фен на середній режим. Спрямувати потік повітря на голочки проти їхнього «зростання», попутно розправляючи рукою пом‘яті ділянки.
Завдяки таким нескладним маніпуляціям ви можете зробити штучну ялинку пишнішою. Вона буде красивішою і гармонійнішою, та й ялинкові іграшки та інші прикраси буде набагато простіше і легше вішати на гілки.
Наостанок зазначимо, що не рекомендується розташовувати ялинку в середині кімнати. Таке розташування небезпечно тим, що в разі несподіваного падіння може пошкодитися як сама ялинка, так і святкові іграшки. Але постарайтеся занадто близько не ставити ялинку і до стіни. Між ними повинен залишатися невеликий простір, щоб уберегти стіни і шпалери від пошкоджень. І головне не можна розташовувати головний новорічний атрибут поблизу опалювальних приладів. Нагрівання може негативно позначитися на виробі і зіпсувати його.
Читайте також: Що подарувати на Новий рік: 8 ідей для святкових презентів