Хвойне деревце – головна прикраса новорічних та Різдвяних свят

На сьогодні існує великий вибір вічнозелених красунь – як штучнихтак і справжніхіз неповторним хвойним ароматомПротещо робитищоб свято пройшло без неприємних несподіванок у вигляді пожовклої і опалої хвої – дізнавалася «Запорозька Січ»

Як правильно вибрати живу ялинку на ялинковому базарі

Щоб жива ялинка прослужила вам довгодля цього не потрібно купувати її заздалегідьКраще придбати деревценаприкладза тижні до Нового рокуПриділіть увагу зовнішньому вигляду і стану дереваНеобхіднощоб весь стовбур був покритий голочкамиКрім тогопри стисканні голок вони повинні бути пластичними і не ламатися.

Обов’язково зверніть увагу на корувона не повинна бути поламаноюкришитися або відставати від стовбураІ голки ялинки не повинні бути коричневогожовтого кольоруВ іншому випадку таке дерево швидко висохне, і голки осиплються.

Як встановлювати живу ялинку

В першу чергу дерево повинно звикнути до теплаТому тільки принесену сосну з морозу слід залишити в коридорі або на закритому балконі на день (тамде холоднішеніж удома і разом з тим теплішеніж на вулицііз зафіксованимизав’язаними гілкамидавши їй час звикнути до теплаПри цьому слід зріз стовбура обмотати чистою мокрою тканиною.

Перед установкою не завадить зрубати нижні гілкизлегка підпиляти зріз і оголити стовбур знизу на 15-20 смЗнімають кору і підпилюють зрізщоб зняти смолузаліпити пориі дати дереву можливість краще вбирати водуАле якщо у вас немає якогось інструменту або не вистачає силкраще залишити як єніж ризикувати отриманням дрібної травмиСвіжа ялинка буде прекрасно стояти і така кілька днів у такому випадку навряд чи щось суттєво змінять.photo_2020-12-20_09-56-48

У що поставити ялинкущоб вона не падала?

Встановлювати куплену живузрубану ялинку слід на металеву підставку чи хрестовинуНайкращим варіантом буде відронаповнене мокрим піском.

Якщо ви використовуєте хрестовинуєдинечим можна допомогти ялинці– це обернути нижню частину стовбура вологою ганчіркоюі потім щодня змочувати її водоюВ такому випадку дерево буде отримувати необхідну вологуа процес засихання сповільниться.

А коли ви встановлюєте ялинку у відро з піскомстежтещоб пісок завжди був вологимщодня підливаючи у нього водуЄ також простий та корисний рецептщоб ялинка довше стояла і не обсипаласяу воду можна додатинаприкладдрібку соліложку цукру і одну таблетку аспірину (на відро води). Просто цукор додавати не вартовін сприяє загниванню водиІ не забувайте час від часу обприскувати гілочки водою з пульверизатораЯкщозвичайноконтакт з дрібним водяним пилом ніяк не позначиться на електричних гірляндах.

Як встановити штучну ялинку

Якщо не хочеться щороку купувати зелену красуню з різних причину такій ситуації виручить штучна ялинкаТим паче її зовнішній вигляд максимально наближений до «живого» аналогу.

ВажливоШтучна ялинка з неякісного матеріалу може бути шкідлива для здоровяУникайте покупок підозрілих і занадто дешевих виробів.

Підставка для такої ялинки також має форму хрестовиниале може бути зроблена з металудерева або пластикуадже штучна ялинка легше за справжнюЯк правило вона продається у комплекті з ялинкоюУ сімїде є маленькі діти або домашні твариникраще підійде металева хрестоподібна конструкціяУ встановленні ялинки немає нічого складного і незрозумілогоале все ж робити це потрібно уважно.

Крок першийНеобхідно зібрати ствол виробуЯк правиловін складається з декількох частинЗбірка стовбура здійснюється від низу до верхупочинаючи з підставки.

Крок другийЗакріплення гілокЦей крок є актуальним в тому випадкуякщо гілочки йдуть в комплекті окремо від стовбураВони кріпляться на спеціальні зачіпкизасувкигачкиВнизу ялинки кріпляться найбільші гілкиа вгорівідповіднонайменшіЦе допоможе їй мати найбільш природний вигляд.

Крок третій. Оформлення гілокЯк правилоштучні вироби зберігаються в упаковціі через таке зберігання гілки мнуться і втрачають свій привабливий виглядТому вдома потрібно розправити і розпушити гілки штучного деревцяА якщо це зробити правильното можна отримати практично «живе» деревце.

Розпушити штучну ялинку вдома можна декількома способами:

  • Паровою праскоюПісля тогояк зібрали ялинкупідключіть і нагрійте праскуАкуратно наведіть її на деревце і випустіть пару на пару секундПриберіть праску в сторону і почніть розправляти голочки.
  • ПароюПоставте каструлю з водою на вогоньпісля тогояк водичка закипитьзменшить газ до мінімуму (це допоможе уникнути перегріву і псуванню голочок). Тепер піднесіть виріб до пари і акуратно спробуйте випрямити штучну ялинку.
  • ФеномНеобхідно включити фен на середній режимСпрямувати потік повітря на голочки проти їхнього «зростання»попутно розправляючи рукою помяті ділянки.

Завдяки таким нескладним маніпуляціям ви можете зробити штучну ялинку пишнішоюВона буде красивішою і гармонійнішоюта й ялинкові іграшки та інші прикраси буде набагато простіше і легше вішати на гілки.

Наостанок зазначимощо не рекомендується розташовувати ялинку в середині кімнатиТаке розташування небезпечно тимщо в разі несподіваного падіння може пошкодитися як сама ялинкатак і святкові іграшкиАле постарайтеся занадто близько не ставити ялинку і до стіниМіж ними повинен залишатися невеликий простірщоб уберегти стіни і шпалери від пошкодженьІ головне не можна розташовувати головний новорічний атрибут поблизу опалювальних приладівНагрівання може негативно позначитися на виробі і зіпсувати його.

Читайте також: Що подарувати на Новий рік: 8 ідей для святкових презентів