Підсумки роботи з боротьби з карантинними рослинами та плани на майбутнє обговорили сьогодні, 25 жовтня, на нараді міського голови

У Запоріжжі четвертий рік поспіль діє програма боротьби з карантинними рослинами. Нею передбачено три методи усунення амброзії: механічний, хімічний та фітоценотичний. Роботи виконуються в кожному з районів міста. На сьогоднішній день механічним методом оброблено понад 1260 га, хімічним 58 га, фітоценотичним – 18 тисяч квадратних метрів (це вдвічі більше, ніж минулого року). Також до усунення амброзії залучені підприємства міста, які в межах підписаного меморандуму з міською владою, щорічно проводять заходи із ліквідації карантинних рослин на передбачених договором територіях площею 140 га.

Як повідомив радник міського голови Валерії Еделєв, цього року було посилено роботу районних адміністрацій  з приводу виявлення та усунення амброзії, покращено інформаційно-просвітницьку роботу та збільшено фінансування на боротьбу з карантинними рослинами до кінця року на 491 тисячу гривень.

Утім великою проблемою наразі є масове зростання амброзії на суміжних із Запоріжжям землях – у Запорізькому та Вільнянському районах. Виконком вже звернувся до Дніпропетровської ОДА та Вільнянської райдержадміністрації з проханням долучитися до заходів з протидії амброзії.

– Є ще чимало проблемних питань, у тому числі і на законодавчому рівні. Дуже важливо, щоб роботу з усунення карантинних рослин проводили і розташовані поряд з нами громади. Хотілось б бачити наочно, на карті міста усі найпроблемніші місця, аби розуміти, хто відповідає за території. Щоб можна було звертатися до керівників територій із проханням також активізуватися та приймати свої програми боротьби з амброзією. Маємо направити листи до підприємств, а також до народних депутатів, аби розглянути можливість збільшення штрафів, адже максимальний наразі не перевищує 1700 гривень. І також для посилення боротьби з карантинними рослинами має бути прийнята державна програма, – зазначив мер Запоріжжя Володимир Буряк.

Читайте також: Стрімкий зліт запорізького аеропорту