У Запоріжжі вже декілька днів похмура погода та йде дощ, а зранку так важко прокинутися

У таку погоду зовсім не хочеться вилазити зі свого теплого ліжечка, але треба йти на роботу та по справах. У дощову погоду більшість запоріжців намагається підбадьоритися кавою, але це не допомагає. «Запорозька Січ» зібрала поради, як швидко прокинутися та побороти сонливість впродовж дня.

Головне – добре виспатися, тож важливо вчасно лягти в ліжко ввечері, створити комфортні умови для сну та викинути з голови погані думки. Спати треба 7-9 годин та краще засинати до опівночі.утр1

Щоб зранку вчасно прокинутися, треба правильно завести будильник. Ми не будемо розповідати про сучасні додатки, так звані “розумні будильники”. Поговоримо про звичайні, які більшість людей заводить на мобільному телефоні. Отже, треба ставити будильник кожен день на один і той же час, щоб звикнути. Не слід переставляти будильник на 5 чи 10 хвилин, щоб полежати. Будильник продзвенів – треба вставати. Ще краще – покласти його подалі від ліжка. Тоді доведеться встати, щоб його виключити і тут важливо не лягти спати знову.

Разом з тим, спеціалісти рекомендують трошки полежати в ліжечку, глибоко подихати, позіхати, потягтися, випити склянку води, бажано з лимоном (поставити звечора біля ліжка). Потім зробити нескладну зарядку, прийняти контрастний душ та смачно поснідати. Зранку краще вмикати улюблену музику замість телевізора чи соціальних мереж.

Якщо зранку очі зовсім не відкриваються, існує секрет – починайте жувати. Можна звечора залишити поруч з ліжком яблуко та після дзвону будильника, почати його їсти. Спеціалісти запевняють, що організм відразу прокинеться. Ми напевно цей метод випробуємо 🙂

Ще можна завести кота чи собаку, які зранку дуже голодні. А собаку ще й треба вивести на вулицю погуляти.

утр2

Що ж робити, якщо вже прийшли на роботу, а спати все одно хочеться, ще й за вікном дощ іде? Пийте зелений чай – у ньому дуже багато кофеїну та ефект тримається довше, ніж від кави. Намагайтеся більше рухатися, навіть якщо на роботі доводиться сидіти. Частіше провітрюйте приміщення, в якому знаходитися. Під час робочого дня періодично робіть підбадьорливий масаж рук, м’язів голови та шиї. Якщо дуже хочеться спати, можна просто понюхати флакон з ефірною олією лимона, розмарину, жасмину чи сосни.

Читайте також: Як побороти весняну депресію