Доглядати за шкірою обличчя можна вдома, не витрачаючі шалені кошти на похід у косметичні салони
Шкіра – дуже чутливий людський орган. При неправильному догляді вона набуває непрезентабельного вигляду, виникають лущення та свербіж. Вибрати якісні засоби в магазині дуже складно, адже ніхто не може проконтролювати, що додають виробники у свою продукцію. Тому краще приготувати таку косметику для догляду самостійно. Розглянемо, як зробити маску для обличчя в домашніх умовах та як підтримувати «свіжість» шкіри, не переплачуючи у салонах
Як підібрати необхідну маску
Зазвичай маски для обличчя класифікуються за впливом на шкіру. Для її підтримки хорошому стані люди користуються 3 видами:
- Для постійного догляду: поживні, зволожуючі, тонізуючі.
- Для боротьби з явними недосконалостями: протизапальні та відбілюючі.
- Для підтяжки – ті, які омолоджують.
Також, перед тим, як приготувати собі маску, потрібно визначити свій тип шкіри. У косметології виділяється 4 типи: жирна, суха, нормальна та комбінована. Через те, що у кожного виду свої потреби, маска повинна підбиратися в залежності від типу.
Поширені рецепти домашніх бюджетних масок
Жодних силіконів, парабенів і ароматизаторів, тому в їхній ефективності можна не сумніватися. На приготування масок вдома знадобиться не більше 5 хвилин. До того ж вони будуть набагато дешевшими. Так, якщо середня ціна за одну маску у магазині сягає 25-30 грн, то домашні коштуватимуть копійки, і шкіра вам скаже «велике спасибі».
Маска для обличчя від зморшок
Дія: фрукти містять вуглеводи, які живлять і розгладжують шкіру, мед додасть м’якості, наситить її киснем і вирівняє колір обличчя, а крохмаль збагатить вітамінами і дбайливо очистить.
Вам знадобляться:
- 1 столова ложка кукурудзяного крохмалю;
- 1 банан;
- 1 столова ложка меду.
Рецепт максимально простий: розчиніть крохмаль у 50 мл води, додайте розім’ятий банан і мед, нанесіть на шкіру обличчя і шиї на 20 хвилин, а потім змийте маску теплою водою.
Маска з активованим вугіллям від прищів і чорних цяток
Дія: активоване вугілля – потужний очищувач, який витягує зайвий жир і бруд із пор. Вугілля вирівнює колір обличчя, регулює сальні залози, виводить токсини і нормалізує обмінні процеси. Наносьте чорну маску 1-2 рази на тиждень.
Інгредієнти:
- 2 табл. активованого вугілля;
- 1 чайна ложка желатину;
- 1 чайна ложка молока;
Спосіб приготування: розкришіть активоване вугілля в порошок і перемішайте його з желатином. Потім додайте в суміш молоко. Розчиніть желатин, поставивши суміш у мікрохвильовку на пару хвилин, або на водяній бані. Нанесіть маску на Т-зону на 30 хвилин. Потім зніміть плівку.
Маска для обличчя з кави і меду
Мед є чудовим натуральним зволожувачем, який здатний довго тримати необхідну дермі вологу. Що стосується кофеїну, то у нього ціла низка корисних властивостей: глибоке проникнення в дерму і її регенерація – шкіра позбавляється сухості, у неї поліпшується пружність і еластичність. Він сприяє видаленню ороговілих клітин, позбавляє чорних цяток, тьмяності і втоми дерми.
Інгредієнти: у маску входить мед і свіжомелені кавові зерна – це весь перелік. Головне – обережно підібрати продукти, взяти свіжі компоненти.
Як правильно зробити маску для обличчя: спочатку потрібно розмішати свіжомелені кавові зерна з медом. Нанести потрібно масажними рухами, сильно не втираючи у шкіру, і залишити на 20 хвилин, після змити теплою водою. Цей засіб підходить для всіх типів шкіри. Для жирної шкіри можна додати кілька крапель лимонного соку, для сухої – трохи мигдалевого масла.
Перш ніж використовувати домашні маски для обличчя, бажано протестувати кожну з них на алергію. Нанесіть суміш на зап’ястя, змийте через 10 хвилин і поспостерігайте за шкірою. Якщо все нормально і нема почервоніння, можете застосовувати маску на обличчі.
Домашній масаж для обличчя
Як і будь-який інший масаж, косметичний масаж обличчя або масаж від зморшок підсилює кровообіг, забезпечуючи здоровий рум’янець і гарний колір обличчя. Але будемо дивитися глибше: чим більше крові проходить через мімічні м’язи, тим більше кисню до них надходить, а це тримає їх у тонусі. Тобто масаж працює як натуральний ліфтинг без хімічного впливу, ефективно підтримуючи овал обличчя. Не забувайте, що масаж буде дієвим засобом тільки при регулярному виконанні.
Його техніка виконання проста, але щоразу потрібно ретельно готувати шкіру до проведення сеансу:
- ретельно помийте руки і кисті або вдягніть спеціальні рукавички;
- зберіть волосся на потилиці, щоб вони не залишалися на обличчі;
- видаліть макіяж за допомогою засобів для очищення і розпарте шкіру за допомогою гарячого компресу.
Після виконання зазначених дій можна переходити до масажу. Нанесіть на пальці трохи живильного крему або олії, м’якими легкими рухами нанесіть їх по масажних лініях. Не допускається розтирання шкіри або сильного поплескування. Всі рухи повинні йти за напрямками: від центру підборіддя до самих мочок вух, від центру верхньої губи до висків, від зовнішніх куточків очей і до краю нижньої повіки, від проміжку між бровами по верхній лінії росту брів. Зараз на просторах інтернету є багато відеоуроків, які будь-хто може повторити у домашніх умовах.
Варто зазначити, що за подібний масаж у салоні доведеться викласти від 200 до 500 грн за 30-45 хв. У домашніх умовах ви не витратите ані копійки.
Читайте також: 10 лайфхаків для гарної зими