Обслуговування машини взимку – важливий процес, до якого слід ретельно підготуватись

Синоптики сповіщаютьщо невдовзі зміниться погодаяка змусить експлуатувати ваше авто у складних умовах морозів та снігуТож настав час до цього підготуватись

Зміна гуми

Із цим затягувати не требаадже снігопад може застигнути вас прямо на дорозі – а ви досі в літніх «капцях»Це загрожує вбивчими наслідкамиоскільки літні шини починають втрачати свої властивості за температур нижче +5 градусів за ЦельсіємПовязано це зі структурою гумияка використовується у виробництві і обирається під інші завдання з урахуванням високих температур теплої пори рокуЗа нульової температури і нижче вони різко втрачають ефективність при гальмуванніДо того ж структура протектора літніх шин не призначена для руху по снігу і льоду.89166ad97a4f851b9c2a0d606c4bed4c

Друга помилка – їзда на старій зношеній гуміяка давно втратила свої властивостіа протектор стерсяФактичнотака гума не краща за літню за своїми властивостями.

Третя помилкаякої припускаються деякі водії – їзда на «всесезонній» гуміТакпокришки такого типу дійсно існуютьі є країниде клімат цілком дозволяє їх використовуватиАле України це не стосуєтьсяВлітку у нас буває дуже спекотноа взимку вкрай холодно і сніжно.

Є й інші нюансиНедосвідчені водії можуть неправильно зберігати свою гумуна радощах покотом скидаючи її в гаражі чи підваліХочаякщо шини змінюються без дисківїх бажано ставити вертикальноа не складати одна на одну або підвішуватиЦе повинно зберегти правильну геометрію коліс.

Охолоджувальні/нагрівальні системи і рідини

Перевірка термостатарадіаторасистем обігріву скла і склоочисників також є одним із найважливіших етапів у підготовці вашого залізного коня до зими.

Як не дивноале за низьких температур часто трапляється перегрів двигуна через неправильну роботу радіатораКрім контролю рівня антифризуне варто забувати і про механічні пошкодження охолоджувальної системи.

Особливу увагу варто приділити гальмам як таким (їхній стан взимку може проявляти себе інакшеніж в теплу пору року), і гальмівній рідинізокремаЇї слід міняти раз на рокиЯк правилобагато хто забуває про цеЗима – хороший привідщоб зробити це.

Крім тогопотрібно бути обережним із системами обігріву склаУ деяких випадках через різницю температур і неправильну роботу обігріву скло навіть може тріснутиЩоб уникнути цьогорекомендується не гріти скло занадто довго після тогояк лід відтанув.

Ну ізвичайно ж«незамерзайка» – склоочисник і щільні свіжі двірники ніколи не будуть зайвимиЯкідо речівід батька до діда заповідали відривати від скла на нічПравдаце не стосується сучасних авто із підігрівом лобового скла або хоча б зони двірників на ньому.

Двигун

Головна силова установка автомобіля теж потребує ретельної перевірки і підготовкиКрім традиційних для наших місць саморобних кожухівутеплювачів і ковдр для моторабажано підібрати масло потрібної вязкостіЯк правилов зимовий період використовують менш вязке маслоХоча це не стосується багатьох сучасних двигуніву яких цілий рік використовується масло однієї і тієї ж вязкості.

В ідеалінеобхідно оглянути і паливну системуНе кажучи вже про використання якісного паливаОсобливо це стосується дизеляякий може просто не завестися на «не зимовій» солярціА сучасні дизелі можна і зовсім «вбити»заправляючись абиде.

Також потрібно переконатисящо в паливних баках і різних фільтрах відсутня вологаДля власників літніх авто не зайвим буде перед зимою залити в паливо присадки для видалення вологи й очищення паливної системи від забруднення і корозіїВони продаються на заправках і в автомобільних магазинах.

У зимовий період краще не скупитися і тримати рівень палива в баку вище середньогозновутакищоб уникнути конденсації в паливній системі.

На старих автівках бажано перевірити перед зимою стан ременя генераторавід його стану залежить зарядка акумулятора під час руху і загальна робота системи електрообладнання в машині.

Акумулятор і свічки

Тількино починаються морозикількість тиххто з ранку «не завівся»різко зростаєСтаренький і «млявий» акумулятор може цілком гідно впоратися зі своїми обовязками вліткуале із настанням холодів картина змінюєтьсяМожназвичайнокупити зарядний пристрій і вночі забирати акумулятор додомуАле це чисто «дідівський» методякий для більшості людей є неприйнятним з цілої низки причинПочинаючи від абсурдності ситуаціїколи тендітна автоледі тягає важкий акумулятор додому щовечораі завершуючи тим фактомщо в багатьох сучасних машинах акумулятор знаходиться у важкодоступному місціі зняти його ввечері на парковці – завдання не для середніх умів.cb7a939fe4b5d909d7f6fdedfed559fe

Якщо ви сумніваєтеся у своєму акумуляторі або відчули перші ознаки його вмиранняпокваптеся купити новий.

Деякі автолюбителі воліють перед холодами міняти свічкинавіть якщо ті ще не відходили свій ресурсНевеликий нагар на свічкахякий не перешкоджає теплопровідності вліткуможе викликати неприємності взимку.

Серед іншогофахівці виділяють свічки з іридіюякі можуть стати більш придатними в зимовий період через особливості своєї конструкції.

Кузов і оптика

Правильний гараж є актуальним у будьяку пору рокуале якщо ви зберігаєте машину на вулиціврятувати від мук очищення снігу може звичайний кузовний чохол.

Краще перевірити і стан антикорозійної обробки автомобіляПошкоджені місця слід підлататиперш ніж машина відтане навесні.

Взимку варто частіше мити машинуособливо – нижню частину кузоваколісні арки і днищеАле не варто мити машину в мороз гарячою водою – це прямий шлях до корозії.

Під час холодів також може дати про себе знати порушена герметичність освітлювальних приладів автомобіляОпади і збільшення темного часу доби вимагають підвищеної уваги до запітнілої оптикиперевірки додаткових систем освітлення і стопсигналівБанальна тріщина в зовнішньому склі фаринепомітна вліткувзимку може призвести до проблем.

Екстрений зимовий набір

Водіння в екстремальних погодних умовах так чи інакше має підвищені ризикитож якщо ви не можете відмовитися від пересування на авто взимкукраще подбайте про обладнання для екстрених випадків.

Цей набір може варіюватисязалежно від місткості багажника вашого автоВірними помічниками стануть невелика лопаталанцюги проти ковзанняза можливості – невелика місткість із піскомПро такі речіяк тросдодаткові аптечкиаварійний знак і пускові дроти можна і не попереджатиадже кожен відповідальний водій возить їх у будьяку пору рокуправда?

Інші дрібниці

Не зайвим буде запастися силіконовим мастилом і в зимовий період час від часу промащувати гумові ущільнювачі в дверцятах автоЦе дозволить знизити шанси на тещо двері «примерзнуть»і зранку ви не зможете потрапити в машину.

Також не зайвим буде купити на зиму хорошу щітку зі скребком і рідину для розморожування скла – вони у великій кількості продаються на заправках і в автомагазинахІ звичайно жне забувайте про рідину WD-40, адже без неї інколи і з ключем у власний автомобіль взимку не попадеш.wd-40

Читайте також: Запоріжжя масово звільняють від незаконних рекламних вивісок