Годинник  Закоханих на бульварі Шевченка –  одна з  прикрас нашого міста. До Дня народження Запоріжжя комунальники зробили жителям сюрприз –  оновили на ньому механізми і циферблати.

Зробили це робітники комунального підприємства «Титан»  спільно з представниками Київського годинникового заводу, де під замовлення виробляли необхідні деталі для нашого годинника.

Як розповів начальник служби експлуатації та утримання фонтанів КП «Титан» Костянтин Кухар, цей годинник  пропрацював вже  більше десяти років. Механізм зносився,  і  останнім часом годинник постійно відставав чи навіть  зупинявся. Тому було вирішено оновити  його, виділивши на реконструкцію близько 300 тисяч гривень з міського бюджету.

– Було замінено 4 циферблати, сам механізм, системи управління і звукового супроводу. Але нехай містяни не переживають, як і раніше, на годиннику біля мерії  звучатиме стара мелодія із улюбленого фільму «Весна на Зарічній вулиці»,  але в значно кращій якості, – зазначив Костянтин Кухар.

За його словами, нова система управління відповідає найсучаснішим вимогам. Наприклад, дозволяє регулювати час на кожному з циферблатів окремо, чого раніше зробити було не можливо. Ще однією новинкою стане світлодіодне підсвічування циферблатів.

До речі, аналогів Запорізькому Годиннику Закоханих, який ще й є фонтаном,  в Україні немає.

Ірина ГАВРИЛЕНКО, фото Володимира ШЕРЕМЕТА