У середу під головуванням  депутата Запорізької міської ради Олексія Басова відбулося засідання постійної комісії з питань екології.

Мешканка Дослідної станції Ганна Георгіївна Губанова прийшла до депутатів від імені громадськості з проханням звернути увагу на проблеми, що існують уже багато років у балці Суха.

За її словами, вона зверталася до міської влади із заявами багато років поспіль, але  марно (до речі,  цей виборчий округ (№6)  не представлений депутатом у запорізькій  міській раді через вади закону про місцеві вибори).

Суть проблеми в тому,  що русло річки,  яка там протікає,  не було розчищено вчасно й  зараз  утворилася болотиста місцина, яка сприяє підняттю рівня грунтових вод. Уже багато років поспіль відбувається підтоплення підвалу дитячого садку №213 та житлової забудівлі. Окрім цього, місцеві мешканці перетворили балку  в стихійне звалище сміття.

Начальник  управління екологічної безпеки міськради Гліб Золотарьов  роз’яснив депутатам, що проблема, дійсно,  не нова,  але вирішити її зараз не можливо. Справа в тім, що через балку проходять два діючі  колектори, один із них на глибині лише 70 см. Тому, щоб була технічна можливість провести  розчищення русла ріки і замуленої балки, треба  спочатку  зупинити колектори. У 2010 році КП «Водоканал» почало будівництво нового колектору, який  повинен був взяти на себе навантаження двох старих під час їхньої  тимчасової зупинки, але будівництво через брак коштів зупинено.

Ірина ГАВРИЛЕНКО