5 жовтня запоріжці відзначили 243-й День народження Запоріжжя. Покровський ярмарок за традицією став центральною подією святкування.

Під час урочистого відкриття ярмарку перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Ємельяненко разом з першим заступником голови обласної ради Світланою Абдурахмановою та Запорізьким міським головою Олександром Сіном розрізали 243-кілограмовий торт, який змогли скуштувати всі бажаючі. Цього року торт присвячений хліборобам області, які зібрали 2 млн. тонн зерна.

На святкування Дня народження Запоріжжя приїхали делегації з Дніпропетровської, Харківської, Одеської та Тернопільської областей. Керівники всіх обласних центрів України передали свої вітання запоріжцям.
У ярмарковій торгівлі взяли участь всі райони області та міста обласного значення, кожний з них підготував презентацію своєї території. Також на ярмарку працювали понад 370 торгових підприємств регіону, велика кількість підприємств з інших областей України. У порівнянні з минулим роком кількість учасників зросла приблизно на 15 відсотків, тому довжину ярмарку довелося збільшити на 947 метрів.

На Покровському ярмарку була насичена культурно-розважальна програма для дітей та дорослих: концерт муніципального естрадно-духового оркестру, сюрпризи від мімів та артистів на ходулях, показові виступи міського клубу верхової їзди “Еквітес”, конкурсно-ігрова програма “Ретро” тощо.
Вперше на Покровському ярмарку було представлено ресторанний майданчик. Кращі заклади міста запропонували запоріжцям та гостям міста страви української, російської, кавказької та європейської кухні. Окремо передбачалися місця для харчування дітей.
Для найменших гостей свята з ініціативи голови обласної державної адміністрації Олександра Пеклушенка було організовано дитячий ігровий майданчик “Райдуга сюрпризів” з виступами аніматорів.
Увагу гостей свята привернули виставка архітектурних проектів “Місто майбутнього”, виставка “Живі скульптури” та показові виступи театральних колективів області. Крім того, проводилися майстер-класи “Майстерня малюнка” та “Зроби своїми руками” (декоративно-прикладне мистецтво).

Урочистий захід, присвячений 243-й річниці Запоріжжя, за традицією пройшов на каскаді фонтанів “Райдуга”. Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко разом з міським головою Олександром Сіном нагородили видатних жителів міста. Виступаючи перед запоріжцями та гостями свята, Олександр Пеклушенко подякував їм за працю і прагнення зробити наше місто кращим.
– Дякую вам за те, що сьогодні Запорізька область входить до п’ятірки регіонів, котрі найбільш динамічно розвиваються. Повторюю слова Президента України Віктора Януковича: “Олександр Миколайович, передай землякам: мости будуються, заводи працюють, Запоріжжя буде розвиватися і процвітати”. Зі святом вас, дорогі земляки! З Днем міста! – привітав городян Олександр Пеклушенко.
Традиційним подарунком для запоріжців стала виставка квітів, представлена у Вознесенівському парку та підготовлена працівниками КРБП “Зеленбуд”. Одна з центральних композицій присвячена 70-річчю визволення Запоріжжя від нацистських загарбників, ще одна “родзинка” – символічна мапа України з висаджених квітів.

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА