Міська влада Запоріжжя другий рік поспіль продовжує виконувати комплексну програму оновлення матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл за кошти міського бюджету. Так за 2016-2017 роки на переоснащення дитячо-юнацьких спортивних шкіл виділено близько 6,4 млн грн. Ось і на минулому тижні спортінвентар отримала міська ДЮСШ «Кристал» – школа, що має вже свою історію і традиції.

Вона була створена ще в 1994 році. Мала гарний спортивний комплекс від Запорізького Абразивного комбінату. За час існування школи тут було підготовлено багато спортсменів. ІІ, ІІІ та юнацькі розряди отримали 811 вихованців, І розряд – 134 чоловіка, кандидатів у майстри спорту – 24, майстрів спорту – 15. Вихованці ДЮСШ «Кристал» неодноразово входили до складу збірної команди з дзюдо Запорізької області, а також до складу збірної команди України. Ми пам’ятаємо сестер Лусникових, а пізніше  бронзовими призерами чемпіонатів Європи ставали: м.Альбена 2001 рік – Світлана Синенко (вагова категорія 48 кг) та Наталія Малікова (Хорватія, 2005 рік, вагова категорія  70 кг).

Та, на жаль, час змінювався не в кращу сторону для розвитку спорту в нашій країні. Як розповів нам директор спортивної школи Сергій Арцебарський, ще 9 років тому ДЮСШ довелось піти зі спорткомплексу «Кристал». Дехто з тренерів правдами-неправдами там ще якось затримався і працював з дітьми від Абразивного комбінату, але з 25 травня цього року спорткомплекс було законсервовано. Ну, а вихованці ДЮСШ ще 9 років тому розмістились в спортивних залах двох сусідніх загальноосвітніх шкіл. Зараз в ДЮСШ дзюдо займається 125 дітей і площі для занять їм, звичайно, недостатньо. Приміром, в ЗОШ №68, де базуються спортсмени, борцівський зал всього 5х12 метрів. Тож у Сергія Павловича прохання до міської влади – будувати нові зали для розвитку спорту.

Проте юні дзюдоїсти ДЮСШ «Кристал» вже тренуються на нових татамі та використовують інше нове спортивне обладнання. Зокрема, для вихованців школи було придбано: 10 матів, комплект татамі, 3 каната для лазання, 5 манекенів для боротьби, тренажери для преса і силової підготовки, 10 спортивних костюмів і 15 кімоно для дзюдо (всього на суму – 126 639 грн).

Сергій Арцебарський говорить, що раніше спортінвентар купувався локально, в цьому році масове оновлення матеріально-технічної бази дозволить комплексно підвищити якість тренувань.

– Розвиток дитячо-юнацьких спортивних шкіл – важливий крок залучення молоді до спорту та здорового способу життя, – вважає начальник управління спорту та фізичної культури Запорізької міської ради Едуард Багіров. – Для будь-якого виду спорту наявність якісного інвентарю, який відповідає вимогам сучасного тренувального процесу, – це не тільки необхідність, а й додатковий стимул для професійного зростання. Тренери міських ДЮСШ відзначають, що з появою в школах нового обладнання, якість і показники юних спортсменів зросли. Ми будемо продовжувати цю програму і в наступному році, – запевнив Едуард Багіров.