20 тис. флаконів Ремдесивіру, який використовується для лікування хворих на коронавірусну інфекцію і закуплений за кошти державного бюджету, доставлено в регіони, 618 з них
– у Запорізьку область.

Ремдесивір (торговельна назва Veklury) дозволений МОЗ України для використання в лікуванні пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) згідно з протоколом надання медичної допомоги.

Розподіл препарату відбувався відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 13.01.2022 №59.

Для того, щоб дізнатись про наявність Ремдесивіру в закладах охорони здоров’я, скористайтесь інформаційною системою. Перейдіть на вкладку «Залишки» та у випадаючому списку оберіть «Ліки для запобігання COVID-19», а серед переліку товарів – Ремдесивір.

Є обнадійливі ознаки того, що препарат корисний для боротьби з хворобою, і особливо це стосується пацієнтів у критичному стані.
Наприклад, результати випробування, опубліковані Національним інститутом охорони здоров’я США , припустили, що препарат скоротив час перебування в лікарнях для пацієнтів із COVID-19 із 15 днів до 11 днів.

Фармацевтична компанія Gilead у США, яка виробляє ремдесивір, теж заявляла, що п’ять днів лікування з застосуванням цього препарату для хворих із важкими випадками COVID-19 дають такий самий ефект, як десять днів звичайного лікування.

Загалом за кошти 2021 року було закуплено 78 тис. одиниць препарату, – повідомляє пресслужба МОЗу.