11 липня в Україні стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів. У Запорізькій області абітурієнти можуть подавати документи для вступу до 11 вузів III-IV рівнів акредитації.

В цьому році, крім ЗНО, буде працювати автоматизована система місць державного замовлення. Кожен абітурієнт зможе подати 15 заяв на п’ять різних спеціальностей в будь-який університет за своїм вибором. Ця система стала можлива завдяки повному переходу на систему електронної подачі документів.

Як пояснюють в Міністерстві освіти і науки України, в разі якщо в абітурієнта виникнуть складності з подачею електронної заяви, він може звернутися в будь-який вищий навчальний заклад, де створені спеціальні пункти допомоги, і подати документи через систему за допомогою фахівця вузу. За повідомленням міністерства, вищі навчальні заклади, в які будуть надходити абітурієнти з високими балами ЗНО, зможуть прийняти на 25% більше студентів, ніж встановлений початковий поріг.

При цьому уряд збільшив обсяг держзамовлення для вузів на 12,3%. Згідно з постановою КМУ, збільшується державне замовлення на освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр» у порівнянні з минулим роком. Як повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації, відкрито гарячу телефонну лінію для абітурієнтів: 239-04-28, де можна дізнатися, куди і за якою спеціальністю можна поступити, чи повідомити про можливі факти порушення законодавства. Консультативна телефонна лінія працюватиме протягом вступної кампанії з 8:00 до 17:00 по буднях.