Йде до завершення масштабний проект, який вперше реалізується в Україні. Будівлю колишнього дитячого садка у Хортицькому районі  перепроектовано у комплекс дитячих будинків сімейного типу. У середу заступник міського голови Анатолій Пустоваров провів виїзну нараду з представниками УКБ, підрядниками, службою  у справах дітей та родинами щоб перевірити хід проведення робіт та вислухати пропозиції майбутніх мешканців.

У будинку вже мешкають дві родини – переселенці з зони АТО: дитячий будинок сімейного типу Зарецьких та Циганенко.

  • Близько трьох років ми переїжджали по різним містам, шукаючи підходяще місце, – розповідає Наталя Циганенко. – Зараз живемо в крилі для переселенців й мріємо про сімейний затишок та зручності. Ми задоволені та щасливі, що скоро переїдемо у комфортні умови. Нам подобається район: є школа , поряд – центр творчості. Прибудинкова територія простора, багато зелених насаджень. Крім того, ми тут не самі – наша малеча та діти сусідського дитячого будинку дуже потоваришували. Сьогодні побачили де будемо жити – просторі кімнати: зала, ігрова, спортивна кімната – все що необхідно дітям. Тому ми не переживаємо й готові взяти на виховання ще дітей.

Ведуть роботи й у двох будинках для потенціальних мешканців – родини Джос та Дмітрієвих.  Обидві родини з Запоріжжя, товаришують багато років, та поки що приймають остаточне рішення .

Будівництво розпочато навесні. Комплекс з чотирьох дитячих будинків сімейного типу займає 2/3 площі дитячого садку. Кожний дитячий будинок сімейного типу окрім спалень, гостьової, кухні буде мати ігрову та спортивну кімнату. Всю необхідну техніку та меблі після завершення будівельних робіт придбають на кошти міського бюджету, врахувавши побажання господарів. На все це з міського бюджету виділено 5 млн гривень.

Роботи виконуються в ударні темпи, проведено коригування проекту.  Анатолій Пустоваров оглянувши об’єкт зазначив, що ходом будівництва задоволений. З потенційними родинами, та родинами, що проживають обговорили всі деталі та нюанси.

  • Важливо, щоб діти йшли у сімейні форми виховання й на сьогодні – це 84%. Впевнений що  побачивши умови, які надає міська влада в нашому місті, з’явиться більше родин, які готові взяти на себе відповідальність й створити дитячий будинок сімейного типу. Отримавши таке житло можна створити повноцінні умови для затишку дітей, виховувати їх у любові та добробуті. Вони виростуть , стануть повноцінними членами суспільства й розвиватимуть, у тому числі, наше місто, – сказав він.

Нагадаємо, в цьому році ведеться будівництво по трьом об’єктам соціального житла для сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування: комплекс дитячих будинків у Хортицькому мікрорайоні, дитячий будинок у селищі Тепличному та будівництво соціального готелю для сиріт, яким виповнилось 18 років. Тами вони зможуть отримати перше житло поки не встануть на ноги.