Міська влада постійно підтримує дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В рамках цієї роботи протягом 20 років у міськвиконкомі проходить урочисте вручення паспортів юним запоріжцям даної категорії, які досягли шістнадцятирічного віку. Так, 31 березня із рук заступника міського голови Анатолія Пустоварова 20 юнаків та дівчат отримали перші паспорти.

«Дуже приємно, що в стінах мерії за всією цією метушнею відбуваються такі значущі, символічні заходи. Коли діти, особливо діти-сироти отримують свої перші документи, у всіх виникає приємне хвилювання, тому що перед ними відкривається наступний етап життя. Паспорт відкриває для них нові можливості, дає нові права і обов’язки. Звісно, підвищується і рівень відповідальності, тож хочеться, щоб цим дітям у чомусь пощастило більше, ніж іншим. Хочеться, щоб у них все вийшло, щоб кожен визначився з тим напрямком, яким буде йти по життю. А ми постараємося їм у цьому допомогти», – сказав Анатолій Пустоваров.

Слід зазначити, що більшість дітей отримали паспорти нового зразка.

«Близько 70 відсотків дітей отримали паспорти нового зразка. Це говорить про те, що ми йдемо в ногу з часом разом. Такі паспорти отримали сьогодні не всі тільки з технічних причин. У деяких районах просто ще не встигли встановити необхідну апаратуру для видачі паспортів нового зразка», – пояснив заступник мера Запоріжжя.

Начальник служби з питань дітей міської ради Наталія Сиворакша розповіла, як важливо, щоб така подія запам’яталася, тому працівники служби намагаються, щоб на урочисте вручення паспортів потрапили всі діти, які перебувають на обліку.

Крім паспортів, юнакам і дівчатам вручили наручні годинники з написом «Хай щастить! Запорізький міський голова», щоб вони завжди стежили за часом і не втратили важливі моменти свого життя.

Подарунком для всіх став концерт талановитих вихованців дитячої музичної школи №2 та виступ учасника телешоу «Голос країни» Антона Якубовського.

«Я бажаю, щоб ви знайшли заняття, якому дійсно захочете присвятити своє життя. Коли ви будете займатися улюбленою справою, це вже не буде для вас нудним зобов’язанням», – побажав Антон Якубовський.

Автор: Марина Ботнарева