Комісія з питань життєзабезпечення міста на своєму черговому засідання в середу ознайомилася з кандидатами на посади керівників комунальних підприємств міста. Кандидатів представляв депутатам перший заступник мера Сергій Мішок, який пояснив, що їх рекомендував міський голова.

Так, на посаду директора новоствореного комунального підприємства “Наше місто” рекомендований Олександр Ніколаєнко, депутат міської ради від  “Опозиційного блоку”, член саме комісії з питань життєзабезпечення міста. Досі він працював головним енергетиком підприємства «Запоріжвогнетрив». Олександр Ніколаєнко має дві вищі освіти, запевнив, що добре обізнаний з питаннями електро- та теплопостачання. Він сказав:

– Я планую, що КП «Наше місто» не буде  дублювати КП «Основание», а стане керуючою компанією. «15-80» має стати міською диспетчерською службою. Послуги для населення мають бути якісними та недорогими.

В якості керівника КП “Водоканал” пропонується кандидатура Олексія Нікіфорова. Олексій Нікіфоров довгий час працював на “Запоріжсталі”, останнім часом – у Кривому Рогу менеджером «Метінвесту» з продажу металопрокату. Він також має дві вищі освіти. Брав участь у процедурі аудиту КП “Водоканал”. Олексій Нікіфоров запевнив, що буде шукати внутрішні резерви на підприємстві, а не підвищувати тарифи. Нинішній генеральний директор КП “Водоканал” Сергій Басанський залишиться на підприємстві заступником.

На посаду директора КП «Запорізьке енергетичне агентство» міським головою рекомендований Вадим Демченко. Він планує залучати іноземні кредити, розповів, що його завдання – втричі зменшити тепловтрати житлового фонду за рахунок термомодернізації. До цього  Вадим Демченко працював в альтернативній енергетиці, розповів, що має реалізовані спільні проекти з німецькими фірмами.

На посаду керівника КП «Комбінат комунальних підприємств» в Олександрівському районі рекомендований Ігор Воєводін, який до цього працював на підприємстві «Дніпроспецсталь», у будівельній фірмі, має освіту юриста. Його завдання на новій посаді – навести юридичний порядок у КП, яке фактично є третиною квіткового павільйону біля Малого ринку.

Також депутати познайомилися із уже призначеним місяць тому начальником управління транспортного забезпечення та зв’язку Олександром Власюком. Нагадаємо, він – колишній начальник міської ДАІ, пенсіонер МВС. До нього депутати мали найбільше запитань. Голова комісії  Олег Адаманов та депутат Михайло Молчанов поцікавилися, як можна  навести лад на маршрутах, боротися із нелегальними перевізниками, контролювати режим роботи та стан водіїв, як можна примусити маршрутників виконувати соціальні зобов’язання.  Олександр Власюк розповів, що, перш за все, треба провести дослідження пасажиропотоків – офіційне, спеціалістами, які мають на це ліцензію.  Бо цього в місті не робилося десятиліттями. Він також повідомив, що планується закупити нові автобуси для автопарку «Запоріжелектротрансу». Вже «відпрацьовано» кінцеві зупинки маршруток, там проведено благоустрій силами самих перевізників. Готується реєстр зупинок із новими назвами.

Депутати запросили Олександра Власюка регулярно відвідувати засідання комісії.