3 березня під головуванням заступника міського голови Володимира Волобуєва відбулося чергове робоче засідання з перевірки роботи КП «Дубовий гай». Окрім членів комісії, що була створена в січні в зв’язку зі зверненням громадян, у залі були присутніми представники громадськості та підприємці, що здійснюють свою діяльність на території парку «Дубовий гай».

Насамперед було оприлюднено результати перевірки, проведеної профільними департаментами та управліннями міської ради. Основний вид порушень – незаконна установка об’єктів на території парку. Деякі з них небезпечні для людей, – йдеться в звіті. Зокрема, департамент архітектури та містобудування міської ради повідомив, що в 2014-2016 роках керівництво парку не погоджувало з департаментом закладку нових атракціонів, установку тимчасових споруд, як того вимагає законодавство. Таким чином, на думку департаменту, керівництво парку перевищило свої повноваження в частині розміщення зазначених об’єктів, серед яких атракціон «Мотузковий рай». Також для будівництва нових об’єктів на території парку обов’язково вносити зміни в генеральний план, але керівництво комунального підприємства цього не робило (справедливості заради уточнимо, що не робило це і попереднє керівництво парку).

У рекомендаціях з усунення порушень – зобов’язання керівництву КП прибрати деякі атракціони. В свою чергу підприємці, присутні на засіданні, бурхливо сприйняли цю інформацію. (36 підприємців здійснювали свою діяльність на території парку у 2015 році. – Авт.)

ОФІЦІЙНО

– Ніхто не ставить перед собою завдання прибрати підприємців з території парку. Головна вимога: всі повинні працювати в правовому полі, – заявив заступник міського голови Володимир Волобуєв.

За інформацією управління земельних ресурсів міської ради, на території парку також залишилися неврегульованими взаємини з трьома землекористувачами. У департамента комунальної власності та приватизації міської ради також виникли питання до керівництва КП з приводу інвентаризації об’єктів та використання майна комунальної власності.

Прямо під час засідання комісії директору комунального підприємства «Дубовий гай» Вікторії Чикаловій було вручено розпорядження про звільнення.

– Отримавши офіційну інформацію про порушення, я звернувся зі службовою запискою до міського голови Володимира Буряка, – повідомив Володимир Волобуєв. – У ній я запропонував звільнити Вікторію Чикалову, достроково розірвавши з нею контракт. Сьогодні міський голова підписав відповідне розпорядження.

Вікторія Чикалова прокоментувала «ЗС» те, що відбулося, так: “Я могла б розповісти про всі ті речі, що були мною виявлені за два роки роботи. І комісія ці мої висновки підтвердила. Коли отримала висновки комісії, то вони мене, м’яко кажучи, збентежили. Виконати ті вимоги, що на мене покладаються, я просто не можу”.

ДУМКА

Член робочої комісії, депутат міської ради Михайло Прасол підкреслив, що планує продовжити свою роботу для вироблення рекомендацій щодо поліпшення ситуації на підприємстві: «Що стосується порушень, то зрозуміло, що парк досить великий і за кожною гілкою угледіти важко. Але, незважаючи на те, хто буде директором КП, зауваження комісії треба усувати”.