На сьогодні, 31 травня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 26 941 абонент у 87 населених пунктах Запорізької області.

Минулої доби ворожі обстріли спричинили низку нових відключень в мережах ПАТ «Запоріжжяобленерго», частину яких енергетикам вдалося ліквідувати ще до вечора. Зокрема, були заживлені 9 населених пунктів на території обслуговування Оріхівського районного відділення, що загалом налічують 7 359 домогосподарств. На жаль, ще 3 280 родинам, знеструмленим вчора через обстріли, світло поки що повернути не вдалося.

Через бойові дії виникли нові відключення також в Запорізьких районних мережах, де було знеструмлено 612 домівок у 2 населених пунктах, та у Токмацьких електромережах, де без енергопостачання залишилися 1 663 споживачі у 13 населених пунктах.

По Гуляйпільському, Василівському та Пологівському районним відділенням вчора аварійно-відновлювальні роботи не проводилися через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження мереж.

На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 75 867 абонентів у 94 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Минулої доби внаслідок ведення інтенсивних бойових дій значних пошкоджень зазнали газопроводи низького та середнього тиску у м. Оріхів Пологівського району, було відключено шафовий газорозподільний пункт (без газопостачання залишилися 68 споживачів). Крім того, у с. Григорівка Запорізького району внаслідок обстрілу було пошкоджено підземний газопровід середнього тиску.

Разом з тим, протягом минулої доби у м. Молочанськ відновлено роботу відключеного ще 28.05.2022 шафового газорозподільного пункту. Відновлено газопостачання 120 абонентів. Також, у м. Оріхів усунуто завдані раніше того ж дня внаслідок обстрілів пошкодження розподільних газопроводів низького тиску.

Через ведення активних бойових дій та недопуск до місць пошкоджень у інших населених пунктах проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні внаслідок обстрілів у м. Оріхів пошкоджено водопровідні мережі. Крім того, у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району.

Щодня продовжуються обстріли населених пунктів області, які призводять до руйнувань житлових будинків та інфраструктури. Так, минулої доби внаслідок обстрілів значно постраждали м. Оріхів Пологівського району та с. Григорівка Запорізького району. За наявною інформацією загалом по області на сьогодні повністю зруйновано або частково пошкоджено 1 204 домоволодіння. Інформація постійно уточнюється.

____

Посилання на наш Телеграм-канал