Фракції Партії Володимира Буряка «Єднання» підтримує ініціативу міського голови щодо звернення до Верховної Ради стосовно невиконання депутатами п’яти фракцій своїх обов’язків

Депутати готові скласти депутатські мандати і піти на позачергові вибори, якщо тільки таким чином можна розблокувати роботу міськради і врятувати місто від колапсу.

Сьогодні, 27 липня, в Центральному офісі політичної партії «Партія Володимира Буряка «ЄДНАННЯ» відбулася прес-конференція за участю депутатів міської ради. Тема зустрічі депутатів з представниками ЗМІ – ситуація, що склалася в Запорізькій міській раді та звернення міського голови Володимира Буряка до голови Верховної Ради України з приводу ігнорування сесій депутатами партій «Слуги народу», «ОПЗЖ», «Європейська Солідарність», «Нова політика» і «Партія Шарія» і можливого розпуску міськради.

Кричуща ситуація в Запорізькій міськраді – в ТОП новин всеукраїнських ЗМІ, обговорюється представниками центральної влади в Києві, оскільки подібного колапсу в роботі немає в жодному іншому місті. Через звільненого секретаря міськради Анатолія Куртєва, який не пройшов антикорупційну перевірку, депутати п’яти фракцій взяли місто і містян в заручники, змушуючи міського голову порушити Закон і відновити секретаря на посаді.

Крапку в цьому питанні має поставити суд, і поки рішення про відновлення Анатолія Куртєва немає, депутати відмовляються ходити на сесії. Хоча самі ж 12-14 липня в багатьох ЗМІ заявляли, що дуже хочуть прийняти важливі для міста рішення, а питання про відновлення секретаря – вторинне. Однак два наступні засідання сесії, 20 і 23 липня, депутати також проігнорували. Таким чином стає ясно, що на першому місці для п’яти фракцій – питання Куртєва, а не виплати зарплат бюджетникам, ремонти шкіл, доріг, закупівля медпрепаратів для лікарень, надання допомоги тяжкохворим людям і т.д.

Міський голова Володимир Буряк був змушений звернутися до голови Верховної Ради України Дмитру Разумкова, оскільки відмова депутатів виконувати свої прямі обов’язки є підставою для дострокового припинення їх повноважень.

Запоріжжя чекає відповідної реакції від Верховної Ради і можливого розпуску міської ради, призначення дати перевиборів до міськради. Позиція фракції Партії Володимира Буряка «Єднання» єдина: депутати підтримують ініціативу міського голови, у разі потреби готові скласти депутатські мандати та піти на позачергові вибори, якщо тільки таким чином можна розблокувати роботу міськради. В іншому випадку, якщо депутати від партій «Слуги народу», «ОПЗЖ», «Європейська Солідарність», «Нова політика» і «Партія Шарія» продовжать ігнорувати сесії, місто буде повністю паралізоване.

Читайте також: Що думають запоріжці й експерти про розпуск міської ради – дослідження