У середу в засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань взяли участь депутати Михайло Левченко (заступник голови комісії), Микола Гамов, Ірина Костенко, Елліна Позднякова-Кирбят’єва.
Під час засідання комісії запорізьке міське об’єднання художників “Колорит” звернулося до депутатів із проханням не підвищували їм орендну плату за приміщення, в якому розташовується організація.
В об’єднанні 160 осіб – це професійні запорізькі художники й аматори, які беруть участь у всіх міських та обласних заходах. Сюди може прийти кожний житель міста, щоб виявити себе, свій талант.
“Ми просимо залишити нашу плату за оренду приміщення на рівні минулого року, тому що ми – некомерційна організація й не маємо фінансування”, – відзначила голова об’єднання Наталя Бабенко.
Депутат міської ради Михайло Левченко поставив питання про ремонт напівпідвального приміщення, де працюють художники.
Наталя Бабенко також розповіла про проблеми із проведенням виставок і вирішенням поточних фінансових питань. Так, наприклад, для проведення чергової виставки оренда зали Національної спілки фотохудожників стане в 1,5 тис. грн.
“У наступному році в нас ювілейна виставка, яку буде присвячено запорізьким художникам, яких уже немає з нами. Ми розуміємо, що місто не зможе оплатити нам цю оренду, тому шукаємо спонсорів. Втім, для того, щоб провести виставку, ми готові передати частину картин місту”, – говорить Наталя Бабенко.
Крім цього, на засіданні депутати розглянули запропоновані зміни в програмах по галузі “Культура”. У зв’язку з тим, що Запорізький міський культурний центр “Народний дім” визначено відповідальним за проведення Новорічних заходів, виникла необхідність перерозподілу коштів для оплати автотранспортних послуг на перевезення учасників заходу (дитячі колективи). Ставилося також питання стосовно кінотеатру “Зірка”.
Начальник управління культури і мистецтв Запорізької міської ради Ірина Черниш наголосила: “На виконання рішення міської ради від 5 вересня 2012 року № 44 “Про припинення комунального підприємства “Зірка” розпочато процедуру припинення діяльності цієї юридичної особи, у зв’язку з чим виникла необхідність погашення кредиторської заборгованості”. У цілому зі змінами, які зазначаються в даному проекті рішення, депутати погодилися. Розглядалися також питання, які стосуються розвитку підприємництва, охорони здоров’я та інші.