Члени постійної депутатської комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів провели виїзне засідання на об’єктах концерну «Міські теплові мережі». Депутати Віктор Великий (голова комісії), Тетяна Батракова, Олена Бондаренко, Володимир Корочанський, Володимир Максимов та Анатолій Стріганов побували на двох котельнях концерну – на вулицях Цитрусовій, 9 та Артема, 79-а. У заході взяли участь заступник міського голови, директор департаменту фінансової та бюджетної політики міської ради Валентина Малиш, директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради Вадим Ільянцев.
Учасники поїздки ознайомилися з планами концерну «Міські теплові мережі» на 2013 рік щодо модернізації обладнання, реалізації енергозберігаючих програм на цих двох котельнях.
Як розповів генеральний директор концерну Михайло Артемов, в планах підприємства – на котельні на вулиці Цитрусовій встановити нові баки- накопичувачі гарячої води. Старі баки побудовано ще в 70-ті роки, вони потребують заміни. Це дозволить і далі забезпечувати безперебійне гаряче водопостачання мешканців Шевченківського району.
Також тут передбачається замінити два котли на більш сучасні, встановити три додаткові теплоутилізатори на котлах, частотні перетворювачі електроенергії. Установка подібного обладнання сприяє економії газу, електроенергії. Це дозволяє заощадити природний газ.
Значний економічний ефект має й установка частотних перетворювачів електроенергії на насосах, які дозволяють економити електроенергію. Термін окупності частотних перетворювачів електроенергії в Запоріжжі складає 1,5 – 3 роки.
Подібні роботи планується провести і на котельні на вулиці Артема. Також тут передбачається замінити два баки-накопичувачі гарячої води, встановити теплоутилізатори, частотні перетворювачі електроенергії.
За інформацією технічного директора концерну «Міські теплові мережі» Ігоря Тихенького, заплановані на 2013 рік роботи в котельнях на вулицях Цитрусовій, 9 та Артема, 79-а підприємство буде виконувати за рахунок власних коштів.
Голова бюджетної комісії Віктор Великий зазначив, що для модернізації обладнання, реалізації енергозберігаючих програм на об’єктах концерну «Міські теплові мережі» в 2013 році залучатимуться як власні ресурси підприємства, так і кошти бюджету розвитку Запоріжжя. Так, цього року до бюджету розвитку включено фінансування робіт на близько двадцятьох об’єктах концерну. Проте міська влада розраховує на залучення додаткових коштів за рахунок державних субвенцій. Зараз інвестиційна програма концерну «Міські теплові мережі» знаходиться на розгляді в Кабінеті Міністрів.
Обговоривши результати поїздки, члени бюджетної комісії відзначили значний обсяг робіт з енергозбереження, модернізації обладнання, який виконано концерном «Міські теплові мережі» за останній час.