На засіданні депутатської комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі, послуг та захисту прав споживачів розглянуто проект рішення «Про встановлення безоплатного проїзду у комунальному електротранспорті м. Запоріжжя». Автором проекту рішення став безпосередньо голова комісії Геннадій Фукс.

Ідея депутата полягає в тому, щоб зробити проїзд у міському електротранспорті безкоштовним. Це, на його думку, забезпечить доступність транспортних послуг для всіх верств населення, популяризуватиме електричний транспорт за рахунок його доступності та покращить екологічну ситуацію в місті. Але головне – рішення матиме форму соціальної допомоги малозабезпеченим верствам запоріжців. Геннадій Фукс вважає, що в умовах тотального зростання цін та тарифів безкоштовний проїзд в електротранспорті стане формою пом’якшення економічного пресингу, який найбільш гостро відчувають малозабезпечені прошарки запоріжців.

Представляючи членам комісії проект рішення власної розробки, Геннадій Фукс зазначив, що його реалізація потребуватиме додаткових витрат з бюджету Запоріжжя, оскільки джерелом компенсації проїзду громадян, що не мають права на безоплатний проїзд, виступатиме бюджет міста. А мінімізувати видаткову частину, на думку депутата, можливо за рахунок скорочення витрат на оплату праці кондукторів та витрат, пов’язаних з виготовленням білетів.

На користь цього проекту автор проекту рішення приводить дані офіційної статистики, згідно з якими основними користувачами (75%) комунального електротранспорту є пільгові категорії населення, що користуються транспортом безоплатно. Виторг же від пасажирів, що не мають пільг на безоплатний проїзд, становить в середньому 2,5 млн грн. на місяць. Зважаючи на це, встановлення безкоштовного проїзду в комунальному електротранспорті потребуватиме близько 30 млн грн. на рік.

Ще одним з побічних позитивних наслідків запровадження безоплатного проїзду депутат вважає зростання «рейтингу міста Запоріжжя з точки зору імплементації соціальних та екологічних ініціатив», сказано в пояснювальній записці до проекту рішення ради.

Документом передбачено, що у випадку прийняття сесією проекту рішення «комунізм» до «Запоріжелектротрансу» завітає 1 січня 2017 року.

Більшістю голосів проект рішення був підтриманий членами комісії.

Жваву дискусію серед депутатів викликали пропозиції щодо програми розвитку малого та середнього підприємництва в Запоріжжі на 2016–2018 роки. Проект був розроблений управлінням з розвитку підприємництва та дозвільних послуг міськради. Програма нараховує понад 20 пропозицій, спрямованих на створення сприятливого бізнес-клімату та інформаційного сервісу для запорізьких підприємців.

За результатами обговорень окремі пункти програми були відкореговані, а сам документ направлено на доопрацювання в управління.