Робоча поїздка спікера парламенту Володимира Рибака до нашого міста відбулася однією із перших серед запланованих ним відвідин всіх регіонів України. Щодо Запоріжжя, то він тут бував не раз і добре його знає – адже до політичної кар’єри на рівні Києва він майже десять років (1993–2002) працював міським головою Донецька.

 

 

Свої відвідини нашого міста київський гість розпочав з ПАТ “МОТОР СІЧ”, де оглянув зразки вертолітної продукції ще радянського виробництва (Мі-8 та Мі-2), оснащеної новітніми запорізькими двигунами. В.Рибак з цього приводу схвально відгукнувся про реалізацію на МОТОР СІЧІ курсу Президента України на імпортозаміщення.
Далі голова Верховної Ради та особи, що його супроводжували, відвідали Запорізький завод феросплавів. Подивившись на роботу всіх восьми печей цеху № 3 підприємства, В. Рибак заслухав розповідь голови правління ПАТ ЗЗФ Павла Кравченка. Після тримісячної зупинки, викликаної проблемами із встановленням економічно обгрунтованого тарифу на електроенергію, завод запрацював з 1 березня. На повну потужність підприємство має вийти десь у серпні. Його зобов’язання перед Кабміном – до кінця року вибрати 1,5 млрд. кіловат-годин електроенергії. З цією метою на підприємство до 100 вже прийнятих нових працівників додадуться ще приблизно 1500 осіб. Після відновлення роботи середня зарплата на підприємстві піднялася з 2500 до 4500 гривень.
Засідання наради представників місцевої влади та органів місцевого самоврядування в сесійному залі обласної ради розпочалося з приємної церемонії вручення Володимиром Рибаком нагород та відзнак достойним представникам нашого регіону. Потім голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко представив гостю знаних “старійшин” нашого краю, серед них Петро Ребро, Олександр Білоусенко, колишній міський голова Олександр Головко.
У своїй промові голова Верховної Ради Володимир Рибак висловився за здоровий бюджетний федералізм, тобто за те, щоб левову частину зібраних податків і платежів залишати на місцях. Він також – за справедливість у плані розподілення екологічного фонду. Тобто вилучені з підприємств за викиди кошти теж, в основному, треба залишати на територіях, які найбільше постраждали від такого забруднення. Сьогодні механізм інший – гроші, в основному, ідуть до Києва, а там вже краще видно, де з екологією проблеми, і роздають “усім сестрам по сергам”.
Значна частина промови спікера парламенту була присвячена побудові майбутнього, а саме вкладенню коштів у дітей і молодь. Тобто у пологові будинки, дитячі лікарні, школи, культурні заклади. Саме це дозволить по-справжньому розбудувати українську державу.
Ще одна тема – боротьба з корупцією, яка заважає сьогодні формуванню середнього класу. “Без середнього класу не буде держави”, – впевнений Володимир Рибак. А середній клас – це, за європейськими стандартами, до 70 відсотків громадян.
Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко в своєму виступі закликав народних депутатів від Запоріжжя “лягти кістьми”, але підтримати вітчизняний автопром. Бо сьогодні вже 92 відсотки автомобілів, що продаються в Україні – імпортного виробництва чи збирання. Для цього небагато треба – хоча б ті заходи, які для захисту свого автовиробника ввела Росія.
О. Пеклушенко звернувся до спікера також з проханням сприяти підвищенню зарплат медпрацівникам та міліціонерам. Не забуто й хронічні запорізькі проблеми: 500 мільйонів на злітно-посадкову смугу аеропорту та гроші на добудову мостів.
Емоційним був виступ голови Ради сільгосппідприємств Запорізької області Анатолія Тиховода. На його думку, держава має перейти від фактичного стимулювання рейдерства на селі, від заохочення “лежання на печі” до чіткого права власності, до активної праці за кермом трактора і комбайна.
Володимиру Рибаку цей виступ дуже сподобався, про що він сказав під час підсумкової прес-конференції. Спікеру також сподобався настрій працівників ЗЗФ і націленість керівництва феросплавного заводу на вирішення екологічних питань. “Все потрібно міряти не тоннами і кілометрами, а зробити головним нашим пріоритетом людину, її проблеми і задоволення її права на нормальне життя”, – заявив голова Верховної Ради.
Володимир Рибак взяв участь у записі інтерв’ю для обласного телебачення, а також виступив перед кількома сотнями прихильників Партії регіонів, які зібралися на площі перед адмінбудівлею обласної влади.

фото Володимира ШЕРЕМЕТА