Під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у ЗОВА розглянули низку важливих питань.

Так, в.о. генерального директора – завідувач відділу дослідження біологічних факторів Державної установи “Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Олександр Мащак розповів, що з початком війни епідемічна ситуація в області суттєво змінилася.

Через бойові дії зменшилась кількість звернень з симптомами або підозрами на COVID-19. Також це вплинуло на кількість тестувань. Зараз цей показник складає 50% від захворюваності в цілому по країні. По всій області стабільно проводять як тестування, так і щеплення від COVID-19.

Щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, то задля убезпечення людей від різного роду отруєнь треба посилити контроль в місцях приготування їжі в місцях масового перебування людей.

З метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь серед внутрішньо переміщених осіб у зв’язку зі збройною агресією російської федерації, які знаходяться в місцях тимчасового перебування, було внесено пропозицію щодо неухильного виконання наказів МОЗ.

Тож Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України готовий надавати усю можливу методичну та лабораторну допомогу.