Минулого тижня пройшла чергова робоча поїздка керівника КП «Наше місто» Олександра Ніколаєнка одразу в двох районах, де успішно здійснено капітальний ремонт ліфтових господарств. Не залишилися поза увагою й інші роботи комунального підприємства, зокрема з відновлення енергопостачання за однією з адрес, яка була на особистому контролі мера міста Володимира Буряка.
Заручники власного помешкання
Мешканці будинку за адресою Волгоградська, 26, опинились у скрутному становищі. З січня у багатоповерхівці не працював ліфт, та окрім цього не було освітлення. А все через те, що з підвалу вкрали кабелі: енергопостачання та ліфтовий. Жінки з маленькими дітьми та літні люди змушені були пішки діставатися до своїх квартир. Ввечері стурбовані батьки зустрічали своїх дітей, чоловіки – жінок, адже підійматися у темряві було страшно, раптом десь між поверхів ховається злодій.
Нещодавно мешканці звернулися до міського голови Володимира Буряка за допомогою у вирішенні нагального питання. Як результат, під час поїздки нас зустрічали вдячні мешканці, особливо раді були молоді матусі: «Нарешті не потрібно носити все на собі. Ці місяці було нелегко, страшно підійматися сходами ввечері. Ми навіть чергували, хто кого буде зустрічати».
Про виконану роботу звітував начальник центральної служби КП «Наше місто» у Вознесенівському районі Максименко Руслан: «Ми виконали робити з відновлення кабелю ліфтового господарства та освітлення, відновили пошкоджені вандалами двері в підвал, щоб у подальшому історія не повторилась».
Олександр Ніколаєнко зазначив, що окрім цих негараздів у будинку були проблеми з технічним станом тепломереж на початку опалювального сезону. Але до початку морозів роботи виконали: «Та на цьому ми не зупиняємось – плануємо подати будинок на капітальний ремонт під’їздів».
До речі, у будинку вже встановлені та успішно введені в експлуатацію три нових ліфти.
Ліфти ремонтуються – програма реалізується
У рамках щотижневих перевірок Олександром Ніколаєнком виконання робіт ми прибули й у Шевченківський район, де програму капітального ремонту ліфтових господарств реалізовано одразу в двох будинках.
«На сьогодні капітальні ремонти ліфтового господарства – це один із пріоритетів мера міста та нашого комунального підприємства. Модернізація та капітальні ремонти не робились понад 40 років, тому це один із трьох основних напрямів нашої роботи, окрім заміни інженерних мереж та крівлі, адже ліфти – це об’єкти підвищеної небезпеки, які вже багато років вимагають ремонту», – зазначив директор КП.
Програму капітального ремонту ліфтових господарств реалізують за результатами санітарно-технічного дослідження та експертної діагностики, після результатів яких ліфти включено до списку капітальних ремонтів
У будинку по вулиці Бочарова, 6, замінили ліфт у 4-му під’їзді, адже там він не працював майже рік. Спочатку силами комунального підприємства було відновлено ліфтовий кабель, який, як і у Вознесенівському районі, викрали: «Після цього ми приступили до капітального ремонту, який включає заміну кабіни, поточний ремонт внутрішніх мереж електроосвітлення. Важлива деталь – заміна старого блоку керування на модернізований, з енергозберігаючими двигунами. Це дозволить знизити платежі на енергоживлення ліфтового господарства», – каже Олександр Николаєнко.
Раніше у цьому ж під’їзді зроблений капітальний ремонт, зокрема старі вікна замінені на енергозберігаючі.
Якщо на Бочарова ліфт колись і працював, то на Чарівній, 157, мешканці старі ліфти й у працюючому стані недолюблювали. А все через шум, який виникав під час експлуатації: «Ліфт ламався дуже часто, а одного разу взагалі кілька років не працював! А у нас 60% мешканців – пенсіонери та люди похилого віку, по кілька днів не могли вийти, щоб посидіти та подихати свіжим повітрям. В мене ліфт знаходиться зі сторони кімнати, й було чутно гуркіт – неможливо було спати. А зараз мені не віриться, що ліфт є – він
відкривається та закривається дуже тихенько», – зазначає мешканка Буднік Тетяна.
Представник підрядної організації ООО «Росукрліфт» зазначає, що ліфт працює без скарг. Замінили основні комплектуючі, встановили нову станцію, яка дозволяє керувати та фіксувати роботу ліфту.
Начальник центральної служби КП «Наше місто» у Шевченківському районі Совенко Наталя зазначила: «Капітальний ремонт ліфтового господарства реалізується в усіх чотирьох під’їздах будинку. На цей рік у Шевченківському районі запланований капітальний ремонт 23 ліфтових господарств та модернізація 39».
Строк експлуатації модернізованих механізмів – 18 років.
Нагадаємо, що в місті діє програма, на яку виділено 104 мільйони гривень на реконструкцію, модернізацію, капітальний ремонт ліфтового господарства міста. Під програму підпадають усі 7 районів міста Запоріжжя. Цього року це капітальний ремонт 207 ліфтів,та вибірковий 200, який дозволить подовжити строк служби ліфтового господарства. Вартість одного капітального ремонту з модернізацією: 400-600 тисяч гривень.
Взагалі в Запоріжжі близько 3000 ліфтових господарств, оновити які планують протягом 10 років.
Дарина Буцанова