Кожен з батьків мріє, щоб його дитина всебічно розвивалася, і окрім загальної освіти додатково навчалася б у спортивних або творчих студіях

Але виникає запитання – в яку секцію чи гурток її віддати, щоб було і корисно, і цікаво. «ЗС» підібрала ТОП цікавих закладів позашкільної освіти, де фахівці допоможуть підібрати для вашої дитини хобі

Школи мистецтв – сучасні та круті

Насправді, частіше за все, діти самі виявляють свою схильність. Якщо ваша дитина цілий день щось наспівує собі під ніс, проводить більшу кількість часу за малюванням або гарно танцює, коли почує будь-яку мелодію – погодьтесь, тут вибір очевидний. Дитині потрібна школа мистецтв. Головне, серйозно підійти до вибору напрямку на початковому етапі, щоб потім ваш малюк із задоволенням відвідував заняття, а не намагався втекти якнайшвидше.

Буває, що після кількох перших невдач, дитина може втратити інтерес до уроків. У такій ситуації потрібно дати їй зрозуміти, що невдачі бувають у різних сферах занять, не варто опускати руки, необхідно наполегливо добиватися своєї мети. Це допоможе їм і в майбутньому, адже школи мистецтв вчать бути розкутими, більш впевненими в собі, не боятися публіки, що значно полегшить подальше життя.

Тим паче для розвитку творчості в нашому місті створені всі умови – працюють 1 художня школа, 8 дитячих музичних шкіл, 4 дитячі школи мистецтв з художніми та музичними відділеннями. Вони розташовані по всіх районах міста, тому з легкістю можна обрати ту, яка більше до вподоби.

До того ж завдяки міській програмі міського голови Володимира Буряка з оновлення матеріально-технічної бази музичних шкіл можна бути впевненим, що дитина здобуде необхідні знання у гарному закладі. Школи відремонтовано, до них за останні декілька років закуплено чимало нових музичних інструментів, зроблено ремонти. Школи стали дійсно сучасними – вони навіть зовні виглядають цікаво, бо прикрашені крутими муралами (про це на стор. 22).

Так, лише у 2019 році у межах програми підтримки позашкільних навчальних закладів було виділено понад 3 млн грн. Також приводять до ладу території навколо шкіл. Там з’явилося сучасне освітлення, оновлено тротуари в межах міської програми «Дорога до школи». Так, у школі мистецтв №3 з’явилося 6 сучасних санвузлів, замінені вікна на енергоощадні, встановлені інтерактивні дошки. У музичній школі №2 замінили 90 ламп освітлення в навчальних кабінетах, зроблено ремонт у 2 туалетних кімнатах. А у дитячій музичній школі № 1, що в Олександрівському районі (вона веде свій початок з 1926 року), зроблено капітальний ремонт. Там замінені 37 віконних блоків, полагоджений фасад будівлі, завершено й облаштування санвузлів. Тож ваші діти будуть навчатися у дуже комфортних умовах.

Ми поспілкувалися з батьками, діти яких відвідують одну з музичних шкіл Запоріжжя. Мати Тетяна розповіла, що спочатку вони дуже хвилювалися стосовно великого навантаження для доньки, оскільки на той час вона тільки почала ходити у перший клас звичайної школи. Проте після кількох пробних занять музикою вона сама наполягала на продовженні навчання.

– Для дітей відвідування занять це не тільки творчий розвиток, майданчик для отримання знань і навичок, а і розширення кругозору, участь у конкурсах дитячої творчості, нові друзі і творчі поїздки, це для них дуже цікаво. Так, трапляються невдачі, як і у звичайній школі, проте варто підтримувати дитину, і тоді вона буде рухатися далі, – розповіла жінка.

Спорт заради здоров’я і не тільки

Спортивні секції ніколи не виходять з популярності. Це і не дивно, адже усі батьки хочуть, щоб їхній малюк ріс сильним і здоровим. І зараз спорт став дуже доступним – футбол, гандбол, волейбол, йога та інші активні заняття на будь-який смак і спортивну підготовку. До того ж це чудова альтернатива «сидіння за комп’ютером», адже під час шкільних буднів фізичне навантаження допомагає зняти накопичений на уроках стрес.2

У Запоріжжі є десятки спортивних шкіл.

Тренер одного зі спортивних клубів міста Віталій Шостак розповів, що, незважаючи на «епоху інтернету», заняття спортом досить популярні серед молоді.

– Зараз досить багато бажаючих приєднатися до занять, і зі мною погодяться більшість інших тренерів. Останнім часом поширюється тенденція, де разом з дітьми і підлітками ходять батьки, вони підтримують їх і самі займаються. А завдяки тому, що багато молодих і кваліфікованих спеціалістів, вони швидко знаходять спільну мову з відвідувачами, що і робить проведення занять цікавим, – розповів Віталій

Так, у спортивних занять є багато переваг – фізичний розвиток, розширення кола спілкування, вміння працювати в команді, розвиток мотивації і можливість брати участь у змаганнях за межами свого міста. Хоч є і декілька недоліків, які теж варто врахувати при виборі додаткових занять. Може виникнути зайва зацикленість на спорті, яка йде на шкоду шкільному навчанню. Або виникає занадто сильне навантаження, яке вимотує підростаючий організм. Ще є ризик потрапити до тренера, з яким дитина не знайде спільної мови.

У Запоріжжі працюють чимало спортивних шкіл. Наприклад, дитячо-юнацька спортивна школа №1 зі спортивної гімнастики, дитячо-юнацька спортивна школа №3 з гандболу, дитячо-юнацька спортивна школа №5 з художньої гімнастики або дитячо-юнацька спортивна школа №6, де викладають такі «предмети», як боротьба греко-римська, бокс, бодибілдинг. Або дитячо-юнацька спортивна школа №10, де займаються волейболом, легкою атлетикою, спортивною аеробікою. Обрати заняття за смаком допоможе портал https://sport.zp.ua/, де є перелік усіх шкіл міста.

З 2016 року у Запоріжжі працює комплексна програма оновлення дитячо-юнацьких спортивних шкіл, завдяки чому юні запорізькі спортсмени можуть тренуватися на сучасному спортивному обладнанні. Це – важливий крок залучення молоді до спорту та здорового способу життя. Крім того, наявність професійного обладнання для тренувань дозволяє юним спортсменам досягати більш якісних результатів і успішніше виступати на різних змаганнях.

Мовні курси для маленьких поліглотів

Спорт – це добре, але й багато дітей бажають вивчати іноземні мови. Фахівці кажуть, що не важливо, яку мову для вивчення ви оберете для свого малюка. Важливо, наскільки корисними будуть такі заняття. Не менш значущим при цьому є врахування вікових особливостей дитини і рівень сформованості його рідної мови.4

Вивчаючи іноземні мови в ранньому віці, ми тренуємо механічну пам’ять. І якщо пощастить з педагогом, то ще й розширимо кругозір, що теж непогано. При цьому слід враховувати форму проведення занять – вона повинна бути виключно адаптованою під вік малечі.

Абонемент на 8 занять на різних мовних курсах коштуватиме близько 450 грн, а разове заняття – від 65 грн.

Також у Запоріжжі є центри дозвілля для дітей та юнацтва. Там можна навчитися гарно співати, танцювати, творити різноманітні вироби, брати участь у спектаклях та ще багато іншого. Такі центри працюють у всіх районах міста, а ще є великий палац творчості юнацтва та молоді, де також працюють гуртки різних напрямків:

  • науково-технічний
  • фізкультурно-спортивний
  • художньо-естетичний
  • дослідницько-експериментальний
  • гуманітарний
  • оздоровчий
  • соціально-реабілітаційний.

А у Запорізькому міському дитячому Ботанічному саду є ще еколого-натуралістичний, художньо-естетичний та соціально-реабілітаційний гуртки. До речі, зараз у Ботсаду триває масштабна реконструкція, будується велика оранжерея на 1 тис. кв. м – подібної немає в жодному іншому місті країни. Тож ваша дитина не лише отримає корисні знання, а й зможе навчатися у сучасних умовах.

Читайте також: У запорізьких школах розпочався новий навчальний рік