Наступного місяця суми за газ у платіжках запоріжців знов зростуть

Але це тільки початокЗ нового року очікується ще одне серйозне підвищення вартості газу для тиххто відмовляється від встановлення індивідуальних лічильників

Нагадаємоприватне ТОВ «Запоріжгаз Збут» – постачальник природного газу на території Запорізької області – встановив ціну за кубм природного газу для потреб населення ціну у 8,96 грнЦе на грн або 30% більшеніж було в жовтні поточного рокуПри цьому рівень оплати за спожитий природний газ побутовими споживачами Запорізької області знизився на 25%. Такі дані призводить «Запоріжгаз Збут»Але постачальник газу таке серйозне падіння рівня оплати за газ побутовими споживачами повязує з пандемією коронавірусуа не з підвищенням тарифів.

Тенденцію до зниження рівня розрахунків за спожитий ресурс з боку побутових споживачів по всій Україні також констатує Асоціація постачальників енергоресурсів.

Зараз підприємство пропонує своїм клієнтам укласти угоду реструктуризації і оплачувати заборгованість частинамиСпоживачам необхідно звернутися в Центри обслуговування клієнтів з пакетом документів (паспортІПНдокументщо підтверджує неможливість оплати боргу в повному розміріі зробити перший внесок.

У разі несплати спожитого газу терміном понад місяці «Запоріжгаз Збут» має намір подавати до судуПри цьому споживач зазнає ще й судових витрат у вигляді судового збору (до тисгрн).

Загальна сума заборгованості населення перед підприємством «Запоріжгаз Збут» на сьогодні становить 955 млн грн.

З початку року газопостачальна компанія «Запоріжгаз Збут» подала в суд на майже 500 боржників.

Компанія «Нафтогаз України» встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів у листопаді 2020 року на рівні 6,33 грн кубм з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). Якщо порівнювати з жовтнемціна виросла на 34,7%. Відзначимоостаннє істотне підвищення було в серпніТоді ціну підняли на 9%.

Без лічильника – нові норми споживання

З початку 2021 року на багатьох українців чекає ще один сюрпризСпоживачівякі відмовляться від встановлення індивідуальних лічильниківзобовяжуть платити за газ в рази більшеперевівши на нові норми споживання.

Наприкладякщо зараз із газовою плитою в квартиріде прописано людинипотрібно платити за 13,12 кубометра газу (з розрахунку за нормативом 3,28 кубометра на людину), то вже з нового року оплачувати доведеться 39,2 кубометра (9,8 куба на людину). Таким чином у Запоріжжі сума в платіжці може вирости приблизно зі 117 до 351 грнЯкщо є тільки газова плитаале при цьому немає гарячого водопостачаннято суми в платіжках можуть вирости приблизно в 3,5 рази.

Як переглянуть нормативи (з розрахунку на одну прописану в помешканні людини):

  • тільки плита – з 3,29 до 9,8 кубометрів;
  • тільки плитаале немає центрального гарячого водопостачання – з 5,39 до 18,3 кубометра;
  • плита і газовий водонагрівач – з 10,49 до 23,6 кубометра.

На сайті «Запоріжгазу» повідомляється про норми споживання і умови перегляду нарахуваньале поки не повідомляється про терміни.

Нагадаємоз серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газуНаселення може змінювати постачальника.

Читайте також: Як українці ставляться до обов’язкової видачі фіскальних чеків