Найбільша небезпека грипу полягає в тому, що він може призводити до ускладнень, найнебезпечніше з яких – запалення легень або пневмонія

Лікарі запевняють, всього 2 прості речі можуть уберегти від цього: вчасно зроблене щеплення від грипу та ліжковий режим, якщо ви все ж таки захворіли. А переносити ГРВІ та грип на ногах, наражаючи себе і оточуючих на небезпеку – це найгірше, що зараз, в сезон застуд, можуть робити запоріжці. У якості доказів «Запорізьку Січ» запросили до пульмонологічного відділення міської лікарні №9.

 За словами завідувача відділення Сергія Барінова, зараз тут перебуває 54 людини. Збільшення кількість хворих було зафіксовано на початку січня, починаючи з 20 січня кількість звернень пішла на спад.

 – Більшість наших пацієнтів підхопили вірус в останній тиждень грудня. А там розпочалися свята… І замість того, щоб, захворівши, лежати вдома в теплому ліжку, пити теплий чай, міряти температуру і знижувати її парацетамолом або ібупрофеном, люди вели свій звичайний активний спосіб життя. Саме ці люди отримали ускладнення грипу і почали звертатися до нас 10 січня. Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2019 року, то хворих було більше. Втім, якщо звернутись до показників попередніх 2018, 2017 років, то цифри майже ідентичні, – зазначив він.

За словами лікаря, єдина і дієва профілактика грипу – вакцинація.

– Саме щеплення гарантують майже 100-відсотковий захист від грипу. Серед тих, хто до нас надходив, щеплених майже не було. Лише 2 пацієнти, які є медпрацівниками, і були вакциновані. Але хвороба у них протікала у легкій формі, – розповів Сергій Барінов.

Він зазначив, що у відділенні всі лікарі і медсестри щеплюються від грипу щороку, і тому ніхто з них жодного разу не брав лікарняний навіть в період епідемії, коли змушені по роботі тісно контактувати із хворими на грип. За його словами, навіть за світовою статистикою, починаючи із 2009 року, коли вирувала пандемія каліфорнійського грипу H1N1, не було жодного летального випадку серед тих, хто мав щеплення від грипу.

 – Якщо протягом 2-х діб показники термометра показують понад 38 градусів, незважаючи на прийом жарознижуючих засобів, це вже явні ознаки ускладнення, і сімейний лікар має терміново приймати рішення щодо подальшого лікування, – зазначив Сергій Барінов.

 За словами Сергія Баринова, розрекламовані противірусні препарати за грипу не допоможуть.

– В Україні є всього 2 препарати, які реально лікують від грипу: «Таміфлю» і «Реленца». Наразі в Запоріжжі є тільки «Таміфлю». Всі інші препарати, які лікарі часто призначають хворим, у тому числі і, так звані, противірусні, віруси грипу не вбивають. Вони ніяк не вплинуть ані на перебіг хвороби, ані на її результат, – сказав він.

 Стосовно китайського коронавірусу Сергій Барінов вважає, що хвилюватися не варто.

– Люди панікують, а соціальні мережі нагнітають обстановку. Так, в Китаї зараз важка ситуація, але переживати через те, що цей вірус може прийти до нас, не потрібно. Давайте переживати за те, що в нас вже є зараз. До нас вже прийшов грип, який страшний своїми ускладненнями. Потрібно думати в першу чергу про це. Тобто берегти себе, і ні в якому разі не переносити хворобу на ногах. І не займатися самолікуванням – хвороба повинна проходити під контролем лікаря, – наголосив він.

Нагадаємо, в школах Запоріжжя оголосили карантин.

Читайте також: На Запоріжжі через грип померла жінка