Рішення піддатися модним віянням коштувало життя молодій мамі

Нещодавно в місті Рівно 34-річну ледь живу жінку медики швидкої допомоги привезли до міського пологового. Породілля була противницею традиційної медицини і позиціювала себе як людину, яка має тісний контакт із природою. Тому рівнянка вирішила народжувати вдома, попередньо домовившись із, так званою, «духовною акушеркою», доулою.

Як потім виявило слідство, доулу звали Джаміля. І вона здобувала свій «фах» усього 2 тижні! Користувачі соцмереж повідомляють, що послуги доули коштують близько $2000.
Але рівнянці було категорично заборонено народжувати без допомоги професіоналів – у неї була складна анемія. Проте жінка прийняла інше рішення…

Домашні пологи пішли не за планом. Після народження хлопчика вагою 4,5 кг породілля почала стрімко втрачати кров. Зі слів свідків, які тепер стануть частими гостями у поліцейському відділку, жінці пропонували викликати «101», але вона відмовлялася…

«Духовна акушерка» майже 3 години дивилася на кровотечу. Коли психологічна допомога і погладжування по руці не допомогли, жінці таки викликали бригаду медиків. Але дива не сталося, бо, як потім написали медики, «запустити серце, якому немає що качати, неможливо». Без мами назавжди лишилися двоє хлопчиків. За фактом смерті породіллі поліцейські Рівного розпочали 2 кримінальних провадження: за частиною 1 статті 115 КК України – умисне вбивство з відміткою «нещасний випадок»; за частиною 3 статті 136 КК України – ненадання допомоги особі, яка потребує цієї допомоги, що спричинило тяжкі наслідки. Досудове розслідування триває.

Соцмережі заступилися за лікарів

Після трагедії в соціальних мережах здійнялася хвиля «Руки_геть_від_лікарів» на захист лікарів-акушерів. Тисячі користувачів Фейсбуку та Інстаграму почали поширювати дописи лікарів, які пишуть, що знімати відео для Інстаграму легко, а врятувати життя – це важка праця, яка під силу далеко не кожному.

Подаємо частину тексту з дописів лікарів на їхніх сторінках у ФБ.

Наталія Лелюх

«…Від кровотечі помирає молода породілля. Трагічно, безглуздо і… за власним бажанням. Бо вони вибрали народжувати вдома в супроводі людини без медичної освіти, але з великою кількістю підписників в Інстаграмі. А потім інша людина без медичної освіти і елементарних знань, але також з великою кількістю підписників в Інстаграмі, звинувачує лікарів, які «залякали спочатку» і «не врятували» в кінці… За те, що 40 хвилин качали пусте серце і реанімували синє тіло, з якого витекла вся кров, бо «духовна акушерка» не радила виймати плаценту і трохи почекати…

Смерть від тисячі подряпин реальна. Ми вмираємо зараз щодня.

Ми – хабарники і здирники за версією податкової. Ми – невігласи і насильники за думкою експертних блогерів, часто закордонних.

Ми – ті, хто повинні 24/7/365 бути на зв’язку, бо вам потрібна підтримка, розуміння, емпатія, дозвіл, призначення, пояснення, бо аналізи прийшли на пошту, бо зачухалось, бо швидку – це довго, бо мені вас порадили, як найкращу…

Ми не боги. Ми вмираємо. Ваші лікарі…»

Viktor Oshovskyy

«…жінка померла під час домашніх пологів. Таке трапляється.

Хто винен? Авжеж – лікарі, котрим привезли жінку в комі. Лікарям погрожують. Лікарів цькують…Неша

новні блогери. Народжуйте, де заманеться. В «пологових хижках» на березі океану, в готельному джакузі чи в степу при дорозі. Народжуйте легко, виховуйте радісно, будьте щасливі, живі і здорові. Природний відбір вам у поміч. Лише, будь ласка, будьте послідовні, тримайтеся подалі від лікарів.

Тільки, будь ласка, приберіть свої руки від лікарів. Руки, які ніколи не притискали пульсуючу аорту, коли фонтан крові малює по стіні. Руки, які ніколи не «качали» синю ганчірку, що не кричить. Руки, що не тримали скальпеля, зброї, кайла…»

Наташа Яремчук

«Колись, дуже давно, коли я була ще лікарем-інтерном, привезли вагітну жінку з кровотечею – відшарування плаценти на тлі повного благополуччя. Чергова акушер-гінеколог всю ніч боролася з кровотечею в операційній. Кров з матки зазвичай випливає, як з відкритого крана. Безперервно. І рятівного вентиля – немає!

Є тільки майстерність лікаря, його залізна воля, завзятість і шалене бажання – врятувати, тому що рятувати – це його робота! Тоді цю жінку врятували, тому що швидка допомога їхала по зустрічній смузі, супроводжувана міліцією, і ні секунди дорогоцінного часу втрачено не було.

Жінку врятували. Про це не розкажуть по телевізору. Як не розкажуть про тисячі щоденних подвигів в операційних і пологових залах. Про це навіть не згадають її колеги. Це їхня робота.

А через 3 роки, вона, молода і красива, помре вночі уві сні на диванчику в ординаторській, підігнувши ноги і, як не дивно, посміхаючись. Інфаркт.

А через 25 років, привезуть повністю знекровлену ??жінку після домашніх пологів в пологовий будинок. Але привезуть пізно. І її не врятують, бо час для порятунку безповоротно пішов разом з кров’ю, яка витікала протягом 3 годин на очах духовної акушерки.

Але через 25 років з’явилися експерт-блогери, які вважають, що вони мають право давати оцінку діям лікаря! Вони можуть говорити гидоти про лікарів силіконовими губами, не маючи жодного уявлення про справжню ціну лікарської професії…

На фото – я, о 6 ранку, коли привезли двійню з відшаруванням плаценти. Це ціна порятунку 3 життів. А великих експертів-блогерів запрошую в операційну допомогти мені, всього лише, зняти халат. Але у них навіть це не вийде!

Тому що розв’язати вузли, просочені кров’ю, наманікюреними пальчиками дуже важко, та й запах поту, страху, крові і адреналіну, що забиває будь-яку нішеву парфумерію, витримає не кожен. Руки геть від лікарів!»Наташа Яремчук

Читайте також: У запорізьких жінок є доступ до сучасної медицини